Intuicyjnie czujemy, że wpływ dzieciństwa na nasze późniejsze życie jest ogromny. I to zarówno świadomy, jak i nieświadomy. Z jednej strony świadomie staramy się zachować i przekazać to, co wydaje nam się dobrego w naszych relacjach z rodzicami. Z drugiej strony bardzo często jest tak, że różne zachowania i reakcje rodziców bardzo nas ranią i obiecujemy sobie, że my nigdy nie będziemy się zachowywać tak jak oni.

Jednak, ponieważ wpływ dzieciństwa na kształtowanie naszego charakteru jest znaczny, wzór pierwszych relacji, z którymi mamy do czynienia nieświadomie, określa sposób w jaki będziemy odbierać innych ludzi. To, czy umiemy tworzyć bliski związek, czy potrafimy zaufać, czy nie boimy się szczerości zależy od naszego dzieciństwa.

Wydaje się, że bez poważnej pracy nad sobą, nie uda nam się uniknąć powtórzenia wzorców znanych z domu rodzinnego.

Tagi: , , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.