Z upływem kolejnych lat wzrasta liczba osób zarażonych wirusem HIV. Rocznie umiera na tą przypadłość prawie połowa ( 41 % ) populacji – nie jest to więc zbyt optymistyczny wynik. Osoby chore często nie są świadome swojego stanu zdrowia, dlatego też nie podejmują wskazanego leczenia, które może opóźnić proces chorobowy.

Współczesna wiedza medyczna nie jest tak zaawansowana, by odpowiedzieć nam na często zadawane i nurtujące pytanie : Czy istnieje możliwość wyleczenia osób chorych na AIDS ? Prawdą jest jednak to, że osoba u której zdiagnozowano AIDS nie może liczyć na powrót do normalnego życia. Obserwacje medyczne i prowadzone liczne statystyki nie pozostawiają nadziei , gdyż chorzy umierają zazwyczaj po kilku latach od zdiagnozowania AIDS.

Skąd pochodzi wirus HIV? Jak sobie z nim radzić?

Nasza wiedza na temat wirusa HIV oraz choroby AIDS jest nadal bardzo uboga. Istnieje wiele sprzeczności na temat pochodzenia wirusa HIV oraz jego początków w historii. Niestety sprawa wygląda gorzej na tle świadomości społecznej i wśród powszechnej tolerancji chorych. Większość z nas nie jest w stanie zaakceptować osób chorych i uznaje ich za gorszą część społeczeństwa.

Kiedy możemy mówić o wirusie HIV?

Postępy w medycynie wraz z upływem czasu są porażające. Pacjenci u których w jakiś sposób zdiagnozowano infekcję wirusową HIV mogą spokojnie funkcjonować w codziennym życiu i wykonywać normalne obowiązki. Jednak każdy przypadek zarażenia powinien być rozpatrywany indywidualnie, dlatego też trudno zdobyć się na wykonanie ogólnego opisu schorzenia i indywidualnie ustalić przebieg infekcji. Osoby chore mogą żyć z opisywaną chorobą zarówno kilka jak i kilkanaście lat. Zabiegiem, który może przedłużyć czas życia chorej osobie jest odpowiednie utrzymywanie diety i poddawanie się terapii pod okiem profesjonalisty.

AIDS jako wyrok?

Codziennie słyszy się o nowinkach medycznych, cudownych lekarstwach i szczepionkach mających na celu wspomagani walki z chorobą i niwelowanie jej w skutkach. Zupełne wyleczenie schorzenia AIDS nie jest możliwe, jednak częściowe zaleczenie dolegliwości chorobowych pozostaje już w naszym zasięgu. Badania laboratoryjne, przeprowadzone na małpach wykazały, że są one podatne na działanie cytomegalowirusów – bakterii utrzymującej układ odpornościowy organizmu w ciągłej wrażliwości na HIV.

Badania nad zwalczaniem choroby AIDS nie przynoszą w dzisiejszym świecie pozytywnych wyników. Miejmy nadzieję jednak, że w najbliższej przyszłości naukowcy będą w stanie przedłużyć życie chorego przynajmniej o kilkanaście lat lub w końcu znajdą odpowiednie antidotum do zwalczenia wirusa HIV na zawsze.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.