Wielu lekarzy radzi, by, oprócz stosowania środków farmakologicznych, konkurować z chorobą hemoroidalną domowymi sposobami. Jakie spośród nich są najskuteczniejsze?

Czy swoje sposoby wystarczą, by pozbyć się hemoroidów?
Hemoroidy to fakt, z jakim ludzkość zmaga się z wieków. Gdy medycyna nie była tak zaawansowana jak właśnie, chorzy musieli radzić sobie z nimi na naturalną rękę. Już posiadamy dużo sposobów farmakologicznych, które złagodzą dolegliwości towarzyszące temu schorzeniu, jednak potrafimy i poradzić sobie sami.

Przede każdym przecież powinien pamiętać, że wszystek objaw uważający na istnienie choroby hemoroidalnej winien być w głównej kolejności skonsultowany z specjalistą. Takie symptomy, jak krwawienie w trakcie oddawania stolca czy wrażenie niepełnego wypróżnienia mogą stanowić bowiem oznaką poważniejszych schorzeń, łącznie z nowotworami. Jeśli jednak potwierdzimy się, że dotknął nas „tylko” problem żylaków odbytu zaś jest on w wstępnych fazach rozwoju, możemy sprawdzić przyjmować się sami.

Najpopularniejsze domowe sposoby walki z hemoroidami
Aby złagodzić dolegliwości towarzyszące schorzeniu, takie jak świąd czy pieczenie w miejscowościach odbytu, dostosowuje się kompresy z wyciągów ziołowych. Gazę należy nasączyć wyciśniętym wyciągiem z ugotowanej cebuli albo z czosnku z niewielkim dodatkiem oleju, i dać do stron odbytu lub zewnętrznych hemoroidów. Można również nasączyć sokiem tampon z waty i wprowadzić go do odbytu na noc.

Domowe sposoby na hemoroidySkutecznym systemem istnieje i robienie tzw. nasiadówek w trudnej wodzie. Najlepiej, jeśli trwają kilkanaście minut. Do wody można podać otręby i drożdże. Takie nasiadówki należy wykonywać codziennie. Ulgę mogą przysporzyć także nasiadówki z odwaru z skóry dębu albo szałwii, które rozwiązuje się w misce z wodą. Po rozpuszczeniu wywaru wodę należy schłodzić do temperatury 25-30 stopni Celsjusza i usiąść w niej na ok. 15 minut lub nasączyć nią wacik i zakładać go do okolic odbytu.

Zmiana diety to zasada!
Pamiętajmy, że jedyną z pierwszych przyczyn powstawania hemoroidów jest niezdrowa dieta. Zwalczyć hemoroidy pomoże spożywanie produktów drogich w błonnik, który likwiduje zaangażowania i zmienia pracę jelit. W lepszych wypróżnieniach pomoże także kompot z suszonych śliwek i picie znacznych zawartości wody (powyżej dwóch litrów dziennie). Należy te pić dużo naparu z pokrzywy, jagód, skrzypu polnego oraz nowych wyciągów z marchwi, szpinaku i czarnych porzeczek. Trzeba i ograniczyć picie alkoholu, kawy i spożywanie ostro przyprawionych posiłków.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.