Poród naturalny często zostawia bolesną „pamiątkę” – hemoroidy. Dlaczego pojawiają się nie w porządku chce lub połogu? Jak sobie z nimi podawać?

Żylaki odbytu a ciąża

Z bolesnymi, krwawiącymi guzkami w odbycie zmaga się, niestety, większość ciężarnych kobiet. Dotyczy toż z faktu, że podczas ciąży organizm ślubnej jest przeciążony, w kształcie żylnym wzrasta ciśnienie, a ściany naczyń krwionośnych zatrzymują się cieńsze, co obciąża okolice odbytu. Także wiele osób uskarża się na zaparcia, jakie są drinkom z podstawowych powodów powstawania hemoroidów.

Czasami schorzenie to ujawnia się dopiero po porodzie. W jego trakcie osoba jest narażona na znaczni wysiłek fizyczny; wchodzi do zaciśnięcia naczyń krwionośnych, co może wywołać chorobę.

Czy odda się uniknąć hemoroidów w ciąży?

Hemoroidy po porodzie. Jak leczyć?

Nie, żylaki odbytu to choroba, która podczas ciąży może pojawić się mimo wielu naszych zainteresowań. Możemy jednak ograniczyć ryzyko ich pojawienia się, spożywając dużo produktów bogatych w błonnik pokarmowy, pijąc ponad dwa litry płynów dziennie, unikając ostrych potraw i uważając o stałe wypróżnianie się. Pamiętajmy, że hemoroidy często znikają samoistnie jakiś godzina po porodzie, zwłaszcza u kobiet, które wcześniej nie tworzyły spośród nimi żadnych problemów.

Jeśli naturalne formy nie zapewniają nam ulgi, skonsultujmy się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka przeciw hemoroidom – używanie niektórych spośród nich że żyć przeciwwskazane w ciąży.

Jak leczyć hemoroidy po porodzie?

Większość lekarzy zaleca pozostawienie hemoroidów na uwagi w sezonie połogu, aby sprawdzić, bądź nie znikną. Wtedy trzeba skupić się na zwiększeniu aktywności zewnętrznej i zmianie diety. W sukcesie hemoroidów wewnętrznych ulgę przynoszą czopki doodbytnicze i środki farmakologiczne, które posiadają służenie przeciwbólowe, odkażające i łagodzące podrażnienia też nowe dolegliwości, takie jak świąd czy pieczenie. Takie środki potrafią być stale wykorzystywane przez kobiety karmiące piersią. Na zewnętrzne hemoroidy pomogą kompresy z naprzemiennie trudnej i gorącej wody oraz nasiadówki z naparami z kory dębu i rumianku. Więcej informacji podano na https://zbygniew.pl/fitstyle/leczniczo/hemoroidy-po-porodzie/

Kiedy udać się do proktologa?

Jeśli żylaki odbytu nie znikną po kilku tygodniach, wskazana jest porada u specjalisty. W sukcesie łagodniejszego przebiegu choroby lekarz może zalecić zabieg wywołujący martwicę guzków krwawniczych, albo – w skrajnych przypadkach – operację wycięcia hemoroidów wraz z zawierającą ją błoną śluzową. Jednak takie sposoby można wykonywać dopiero kilka miesięcy po porodzie.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.