Czy zawsze jedni jesteśmy sobie winni, że dotknęła nas choroba hemoroidalna? Zobacz, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania żylaków odbytu!

Czy hemoroidy to schorzenie dziedziczne?
Niektórzy z nas nie mają pomysłu na problemy z hemoroidami. Mogą one być w podstawowym okresie dziedziczne – jeśli w grupie występuje schorzenie liczące na zmniejszeniu elementów sprężystej tkanki łącznej, która buduje ścianę naczyń żylnych, stanowi szczególnie prawdopodobne, że będziemy zmagać się z żylakami odbytu. Dlatego w sukcesu, gdy nasi rodzice i rodzice mieli hemoroidy, wspominajmy o opiece i widźmy uważnie swój układ.

Przyczyny powstawania hemoroidówGłówne przyczyny powstawania hemoroidów
To natomiast nie czynniki dziedziczne wywołują schorzenie u większości spośród nas. Często dochodzi ono z początku braku aktywności. Siedząca, biurowa praca, unikanie wysiłku fizycznego, nieuprawianie sportów, a ponadto praca wymagająca długotrwałego bycia mają poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Jednak najczęstszą przyczyną powstawania hemoroidów są nawracające zaparcia i przeszkodzie w wypróżnianiu się. Te przypadłości z serii wywołuje dieta uboga w artykuły zawierające błonnik pokarmowy, picie niewielkich porcji płynów i (znowu) brak aktywności fizycznej. Powszechnym działaniem są też tzw. zaparcia nawykowe, czyli długotrwałe zaparcia, które nie są spowodowane żadnymi zmianami chorobowymi, a tylko słabymi ruchami perystaltycznymi jelita dużego lub nadmiernymi skurczami jego powierzchnie mięśniowej.

Ogranicz alkohol i wymagające jedzenie
Częste spożywanie alkoholu dodatkowo może stworzyć żylaki odbytu. Alkohol przyczynia się bowiem do zwiększenia naczyń w organizmie pokarmowym, co sprzyja powstawaniu zapaleń i zakrzepów krwi, prowadzących m.in. do choroby hemoroidalnej. Mocno przyprawione jedzenie robi z zmianie napływ krwi do jelita łatwego i podrażnienie błony śluzowej.

Inne przyczyny powstawania hemoroidów
Przykre konsekwencje że zawierać ponad podrażnienie jelita spokojnego i odbytu na skutek ostrej biegunki oraz mechaniczne rozciągnięcie zwieracza podczas seksu analnego. Żylaki odbytu to zwykła udręka osób w ciąży. Gdy płód rośnie w łonie matki, narządy wewnętrzne ruszają się, co prawdopodobnie przynieść zablokowanie przepływu natury i pojawienie się schorzenia.

Uważaj oraz na nadmiar aktywności fizycznej
Nie jedynie brak ruchu pewno stanowić trudny. Osoby prowadzące wyjątkowo obciążające sporty i wykonujące ciężkie prace fizyczne i znajdują się w strukturze ryzyka. Częsty wysiłek prowadzi bowiem do utraty elastyczności ścianek żylnych. Tylko dlatego hemoroidy często pojawiają się u kobiet, które odbyły ciężki poród.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.