Zdecydowana większość kobiet zgodnie twierdzi, że do jednych z najpiękniejszych okresów ich życia należał ten, w którym były one w ciąży. Wszyscy w końcu dobrze wiemy, że owocem ciąży jest dziecko, którego narodziny pomimo niejednokrotnie dużego bólu są czymś niesamowitym i najbardziej wyczekiwanym w życiu. Fakt jest jednak taki, że w czasie ciąży dochodzi do wielu zmian w organizmie przyszłej mamy. Jednym przyjdą tutaj na myśl rozstępy na brzuchu, innym z kolei do głowy przyjść może kwestia, jaką jest rozciągnięcie pochwy i kanału rodnego, do którego w naturalny sposób dochodzi w czasie narodzin dziecka.

Kobiety zmagające się zbyt luźną pochwą po porodzie często zastanawiają się nad przeprowadzeniem zabiegu, jakim jest zwężenie pochwy po porodzie, zależy im bowiem na tym, aby swoją pochwę doprowadzić do takiego stanu, w jakim była przed ciążą i porodem. Problem ten raczej nie pojawia się przy pierwszy dziecku, a raczej po kilku porodach, nie zmienia to jednak tego, że może on spotkać również Ciebie. Zanim jednak zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg zapamiętaj sobie, że niekoniecznie musi on być niezbędny. Pochwa jest bowiem mięśniem, który tak jak każdy inny można odpowiednio wyćwiczyć. Za chwilę zapoznasz się z najpopularniejszymi ćwiczeniami na zwężenie pochwy po porodzie, które mamy nadzieję pomogą Ci w przywróceniu Twojej pochwy do normy bez konieczności wizyty w klinice chirurgicznej.

Po co ćwiczyć mięśnie pochwy?

Wydaje nam się, że na to pytanie udało nam się już odpowiedzieć. Przecież elastyczność mięśni pochwy jest niezwykle istotną kwestią dla kobiet i to od niej zależy czy młoda mama będzie miała problem z luźną pochwą. Dlatego też mięśnie pochwy należy ćwiczyć aby ograniczyć ryzyko rozerwania ich w czasie porodu, co nie tylko zmniejszyłoby satysfakcję seksualną, ale też wygenerowało problemy chociażby z nietrzymaniem moczu.

Które mięśnie odpowiadają za elastyczność pochwy?

Słyszałaś kiedyś o mięśniach Kegla? Pewnie tak! I to właśnie one odpowiedzialne są za elastyczność pochwy. Są to dokładnie mięśnie dna macicy, nazwa mięśnie Kegla to nazwa potoczna. Mięśnie odpowiedzialne za elastyczność pochwy znajdują się w podbrzuszu i pracują po to, aby przytrzymywać narządy jamy brzusznej w jej dolnej części. Jeśli chcesz sama wybadać gdzie znajdują się Twoje mięśnie Kegla, to musisz wykonać proste zadanie. Najlepiej w czasie oddawania moczu spróbuj zacisnąć mięśnie w ten sposób, aby powstrzymać oddawanie moczu. Właśnie za tę czynność odpowiedzialne są mięśnie Kegla. Jeśli Ci się nie uda, to będzie to oznaczało, że Twoje mięśnie Kegla są bardzo słabe. Pamiętaj o tym, aby takich ćwiczeń nie wykonywać na co dzień, ponieważ kiedy robi się to w czasie oddawania moczu, to mięśnie się nie wzmacnia, a osłabia.

Ćwiczenia na mięśnie Kegla

Przygotuj się teraz na potężną wiedzę, dzięki której poznasz różne ćwiczenia na mięśnie Kegla pomagające przy zwężaniu pochwy po porodzie. Uwierz, że te ćwiczenia to bardzo pożyteczna sprawa, na którą warto poświęcić swój czas. Nie tylko dla siebie, ale też dla swojego partnera. Pamiętaj, że ćwiczenia te mają tylko pozytywne efekty i w żaden sposób nie wpływają negatywnie na Twój organizm.

Mięśnie Kegla ćwiczyć można praktycznie w każdej pozycji i o każdej porze, niezależnie od tego czy się stoi, siedzi czy leży. Rozpoczynając ćwiczenia należy zadbać o to, aby mieć opróżniony pęcherz. Ćwiczenie polega na napinaniu i rozluźnianiu mięśni dna macicy. Najpierw mięśnie należy napiąć przytrzymując je w tym stanie przez około 5 sekund. Następnie należy je rozluźnić, a po 5 sekundach znów napiąć. Ćwiczenie takie może trwać około pięciu minut, a powtarzane na samym początku może być trzy razy w ciągu dnia.

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.