Poród określany jest jako najistotniejsze wydarzenie w życiu każdej kobiety. Towarzyszą mu a bardzo skrajne emocje. Do euforii i zabawie, po stres i przerażenie. Opinie na internetowych forach tylko pogłębiają lęk i obawy przyszłych mam. Poniżej przedstawiamy 6 najpowszechniejszych mitów dotyczących porodu.

Znieczulenie to platforma
To jeden z najważniejszych mitów, jaki prowadzi porodowi. Należy mieć, że jakaś spośród nas ma własny próg bólu również toż co dla samej jest łatwo nie do zniesienia, dla nowej może ujawnić się do „przeżycia”. Oczywiście, jeżeli już sama myśl o tak prozaicznym pytaniu jak pobranie krwi, robi w tobie lęk i panikę – znieczulenie może zaprezentować się najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej wykorzystuje się znieczulenie zewnątrzoponowe, czy takie jakie dotyczy dolnej partii ciała. Obowiązkowo znieczulenie stosuje się paniom, jakie będą poddawane zabiegowi cesarskiego cięcia.

5 minut oraz po wszystkim
Poród w rzeczywistości nijak zawiera się do ostatniego rysowanego w filmach lub serialach. Rzadko która z nas może urodzić w czasu kilkunastu minut także obecne w smaku z uśmiechem na ustach. Oczywiście czas porodu to jednocześnie sprawa indywidualna, ale zazwyczaj mieszka on co kilka kilka godzin. Pierwsza część porodu to skurcze, które pojawiają się coraz częściej i z zdrowszą mocą. Świadczy to, że wpadła w różną fazę porodu. Trzecia, ostatnia faza, kojarzy się z daniem dziecka na świat.

Na porodówce zajdzie w ciebie szatan
Skrajne zachowania i przyjaźnie są często oglądane na sali porodowej. Nie definiuje to przecież, że każda z nas krzyczy na lekarzy czy wyzywa męża. Istnieją zarówno panie, które nawet w tak ekstremalnych okolicznościach potrafią zachować zimną krew. Wiele zależy m.in. od siły na ból.

Najlepiej wydawać na plecach
To pojęcie pokutowało przez wiele lat. Jednak ostatnio, gdy coraz popularniejsze stoi się tworzenie w wodzie czyli w bloku, ten mit zaczyna spadać do lamusa. Przykładowo, kobiety, które tworzyły w wodzie chwalą sobie pozycję półsiedzącą. Z kolei innym kobietom najwygodniej było wytwarzać dziecko podczas kucania.

Tak robi poród w wodzie:

Natural birth encouragement – pain and joy
Zawsze trzeba nacinać krocze
Obowiązkowe nacinanie krocza też jest (natomiast przynajmniej winno być) przeżytkiem. To efekt wielu akcji i inicjatywie społecznych. Taki sposób winien być budowany tylko i zaledwie w ostateczności. W szpitalu możesz nawet podpisać specjalny dokument, w którym występujesz o ochronę krocza.

Cesarskie cięcie przekreśla możliwość na poród naturalny
To, czy cesarskie dzielenie na zawsze przekreśli okazję na urodzenie drugiego dziecka siłami natury zależy przede wszystkim z twojego stanu zdrowia. Jeżeli planujesz wadę wzroku lub masz problemy z planem krążenia, może wykazać się, że „cesarka” to miłe wystąpienie w twoim sukcesu. Cesarskie cięcie może oraz być wskazane w sytuacji, jeżeli twoje nowe dziecko nie przyjmie wygodnej pozycji (głową w dół). Pamiętaj jednak, że po ukończonym cesarskim cięciu należy zatrzymać się z myśleniem dzieci co najmniej na rok (niektórzy lekarze sugerują nawet dwa lata przerwy). Wszystko po to, aby blizna po operacji świetnie się zrosła.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.