Bardzo często wszystko zakłada się od słów „odeszły mi wody”. Najpierw jest panika, potem szybki transport do szpitala, w którym w gotowości czekają położna i ginekolog. Dalej jest teraz tylko parcie, kilka kropli potu na czole, grymas niezadowolenia na osobie i… teraz! Na wynik lekarze szybko przekazują czyściutkiego niemowlaka szczęśliwej mamie. Tak robi modelowy poród filmowy, oraz kiedy istnieje w rzeczywistości?

Z uczciwością nie zazwyczaj istnieje właściwie szybko i przyjemnie jak w serialu. Panie powinny posiadać wiedza, że poród może stać nawet kilkanaście godzin. Oraz zatem znaczy ból, zdenerwowanie, pot i łzy. Poród jest rozłożony na kilka etapów, dopiero ci ma zajęcie na sali porodowej. Musisz być przygotowana, że w rzeczywistości podczas całej formy jest wiele krwi, a parcie bez głośnych krzyków jest praktycznie niemożliwe. Ciało zaczyna wykonywać się do ostatniego długiego wydarzenia już kilka tygodni wcześniej.

Wkrótce rozwiązanie
Zmiany zaczniesz odczuwać już na morze dni przed porodem. Około 36. tygodnia ciąży, wchodzi do obniżenia się dna macicy. Świadczy to popularniejszy kłopot na pęcherz i popularniejsze wizyty w toalecie. Możesz używać też nieregularne skurcze. Na kilka dni przed rozwiązaniem musisz się zrobić na dość nieprzyjemny objaw – organizm pozbywa się czopa śluzowego. Zawiera on budowa białej lub lekko różowej wydzieliny. Wtedy uważniej niż wcześniej przyglądaj się naszemu mięsu i sygnałom które ci prowadzi.

Na chwila dni przed rozwiązaniem możesz czuć straszniejszy ból pleców i brzucha (zapewne on być szczególnie podobny do bólu, jaki prowadzi miesiączce). Objawem porodu że być te biegunka i wymioty, w ostatni ćwicz twoje ciało przeprowadza swoistego rodzaju detoks. Ty potrafisz być narażona na duże zmiany nastroju. Wiele osób zauważa również, że dziecko staje się mniej ruchliwe. Wynika toż z tego, że maluszek zaczyna mieć odpowiednią pozycję, która da mu pójście na świat.

To teraz!
Jeśli będziesz mieć stałe nasilające się skurcze i wyjdą ci wody płodowe – to dowód, że należy jak już udać się do szpitala, szczególnie jeśli wody płodowe będą być zielonkawy lub ciemny kolor. U niektórych osób jest również krwawienie, zazwyczaj nie stanowi ono możne.

Akcja porodowa zakłada się w czasie otwarcia szyjki macicy. Całemu procesowi towarzyszą intensywne skurcze. W pewnych przypadkach, lekarze kwalifikują się na nacięcie krocza. Ten brak powinno się wykonywać jedynie wtedy, jeśli będzie taka potrzebę. Pamiętaj, że poród nie odbywa się, tak kiedy w filmach, na narodzeniu dziecka. Musisz się jeszcze pozbyć ze prostego organizmu łożyska. Nie jest ostatnie niemniej już naprawdę dużo trudne, jak poród. Trwa również zdecydowanie krócej.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

  • Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w internecie dobry plan na odchudzanie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac