Nowoczesne urządzenia okulistyczne zapewniają możliwość szybkiego oraz bezinwazyjnego diagnozowania pacjentów. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla osób borykających się z chorobami wzroku, ale także dla okulistów, którym zależy na tym, aby odwiedzający ich pacjenci zostali szybko zdiagnozowani i rozpoczęli niezbędne leczenia. Co daje połączenie tonometru z pachymetrem?

Co to jest tonometria?

Tonometria oka pozwala na zbadanie ciśnienia wewnątrzgałkowego i jest jednym z podstawowych badań, które wykonywane są w gabinecie okulistycznym. Badanie to przeprowadza się m.in. u osób, które przeszły operacje oczu oraz u chorych np. na jaskrę. Tonometria stosowana jest także u pacjentów ze zdiagnozowanym lub podejrzewanym nadciśnieniem ocznym.

Badanie to może być wykonane różnymi urządzeniami okulistycznymi starszego oraz nowszego typu, co wpływa na jego przebieg oraz inwazyjność. Coraz częściej w gabinetach okulistycznych stosowane są nowoczesne tonometry bezdotykowe, które pozwalają uniknąć dyskomfortu podczas badania.

– „Nowoczesne urządzenia, które stosowane są w gabinetach okulistycznych, pozwalają ograniczyć stres pacjentów i wpływają na zmniejszenie nieprzyjemnych doznań podczas wykonywanych badań. Warto wiedzieć, że dostępny obecnie sprzęt okulistyczny cechuje zwiększona funkcjonalność, której przykładem może być połączenie służącego do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego tonometru oraz pozwalającego na precyzyjny pomiar rogówki pachymetru” – wyjaśnia ekspert z firmy Poland Optical.

Połączenie tonometru z pachymetrem – sposób na szybkie, precyzyjne i bezinwazyjne badanie wzroku

Pachymetria polega na pomiarze grubości rogówki. Wykonuje się ją u pacjentów chorujących na jaskrę oraz w celu sprawdzenia, czy wykonany pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego nie został zafałszowany z powodu zbyt dużej lub za małej grubości rogówki. Tonometr bezdotykowy z pachymetrem znacząco upraszcza proces diagnostyczny, bo pozwala wykonać obydwa badania jednocześnie oraz wyjątkowo precyzyjnie określić zarówno ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, jak i grubość rogówki. Co więcej, zastosowanie nowoczesnych urządzeń okulistycznych jest wyjątkowo komfortowe dla pacjentów i pozwala ograniczyć stres towarzyszący badaniu.

Bezdotykowy tonometr z pachymetrem to niespotykane dotąd, unikalne i kompaktowe urządzenie, które pozwala na automatyczne wykonanie pomiaru, skrócenie czasu badania oraz otrzymanie wiarygodnych wyników. Badanie z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń okulistycznych jest w pełni bezpieczne dla pacjenta i bezproblemowe dla lekarza, co jest niezwykle ważne ze względów typowo praktycznych.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.