Trądzik jest chorobą skóry, której często towarzyszy stan zapalny , wymagający odpowiedniego leczenia. W kuracji dermatologicznej wykorzystuje się leki apteczne ale również naturalne sposoby lecznicze. W walce z tą przypadłością często wykorzystuje się aloes, który jest niezwykle skuteczny.

Aloes na piękną cerę

Preparaty z aloesu dają zaskakujące efekty we wszelkich dolegliwościach skórnych, takich jak: infekcje , grzybice, drożdżyce ,egzemy ,czyraki, trudno gojące się rany, odmrożenia i oczywiście trądzik. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antyseptycznym i przeciwświądowym aloes skutecznie niweluje wykwity skórne oraz zaczerwienienia po zabiegach kosmetycznych.

Na sklepowych półkach oraz w aptece  odnaleźć możemy specjalne substancje zawierające wyciąg z aloesu, które są specjalnie przeznaczone do skóry trądzikowej. Występują najczęściej pod postacią  maści, kremów, toników i płynów. Farmaceuci szczególnie wykorzystują właściwości antybakteryjne aloesu , zawartość bogatych aminokwasów , działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz witamin: A, B, C i E i mikroelementy: cynk, chrom, potas, mangan, miedź, sód, wapń.

Aloes z domowej apteczki

Istnieje wiele domowych przepisów, dzięki którym sami możemy przygotować preparat na bazie aloesu. Może to być zarówno płyn do mycia twarzy, maseczka ale również tonik. Bazą do każdego specyfiku jest zawsze świeżo zerwany liść, który po dokładnym umyciu może zostać poddany mieleniu.

Płyn do twarzy

Płyn do mycia twarzy otrzymuje się po  uprzednim rozcieńczeniu w wodzie przygotowanego wcześniej soku, w którym występują duże ilości saponiny, wykazujące właściwości myjące i ściągające. Dzięki temu, skóra po umyciu jest nie tylko dokładnie oczyszczona, ale jednocześnie napięta.

Tonik aloesowy

Dobre efekty lecznicze uzyskuje się również w czasie stosowania  toniku aloesowego.  Do jego przygotowania wykorzystuje się wodę destylowaną lub płyn micelarny, rozcieńczając w nich przygotowany miąższ aloesowy. Tonik wykonuje się w proporcji :  2 łyżki miąższu na 1 szklankę płynu. Otrzymanym specyfikiem należy przemywać twarz przy użyciu wacika kosmetycznego.

Maść

Regularne stosowanie maści aloesowej pozwoli na skuteczne złagodzenie występujących zmian skórnych. Sposób wykonania takiej mieszanki jest stosunkowo prosty. Należy przez długi czas gotować wcześniej zmielone liście aloesu, do momentu uzyskania gęstej papki i całkowitym wyparowaniu wody. Po ostudzeniu maść jest gotowa do użytku zewnętrznego. Krem należy przechowywać w lodówce.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.