Len niegdyś był nazywany polskim złotem. Zachowywał on bowiem bardzo wiele właściwości, stosowanych w codziennym, normalnym, życiu. Niestety len lnowi nie równy, co dotyczy także przydatnego i korzystnego oleju lnianego. Poniżej zaprezentowane zostały zalety tego produktu oraz czynniki decydujące o zachowaniu jego wysokiej jakości.

Właściwości oleju lnianego

Choć wszystko zależy w dużej mierze od gatunku, olej lniany jest źródłem niezbędnych kwasów omega 3. Ich ilość waha się średnio od kilku, do nawet 60%.

Najwartościowszy olej lniany to ten, który zawiera najwięcej kwasów omega 3.

Dodatkowo należy pamiętać, że na wartość tego rodzaj produktu wpływa także proces jego tłoczenia, a później także przechowywania. Wszystko jest bowiem zależne od delikatnych kwasów, które są bardzo podatne na światło (szybko się utleniają). Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie w lodówce, w ciemnej butelce, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko utlenienia cennych substancji. Data przydatności takiego oleju wynosi zwykle maksymalnie dwa miesiące.

Kiedy się przyda?

Olej lniany przydaje się właściwie w każdej sytuacji. Tym bardziej, że dieta większości ludzi jest bardzo uboga w kwasy omega-3. Zamiast więc stosować suplementy diety, lepiej poszukać rozwiązań naturalnych i bezpiecznych zarazem. Ich obecność z pewnością wpłynie korzystnie na stan naszego zdrowia i zadba o odpowiedni nastrój.

Gdzie kupować?

Pomysłów jest wiele. Produkt ten można dostać sklepie ze zdrową żywnością, niekiedy pojawia się także w zwykłych, osiedlowych sklepikach. Innym rozwiązaniem jest zamówienie go we Internecie, warto tu jednak posiłkować się opinią znajomych i wybierać tylko sprawdzonych dostawców.

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.