Początek XX wieku to notoryczne dodawanie niewielkich ilości substancji promieniotwórczych do kosmetyków. Późniejsze lata pokazały jednak, że takie działania nie przynoszą rezultatów. Następnym krokiem było dodawanie antybiotyków, łykanych ponoć, jak zwykłe tabletki. Obecnie jednak odchodzi się od takich metod, dzięki czemu powoli wraca moda na starodawne przepisy naszych babć.

Czosnek i cebula- dwie rośliny, znane niemalże każdemu. Ich stosowanie we wczesnym stadium przeziębienia skutecznie niweluje jego rozwój. Inne zioła, warzywa czy też rośliny korzenne są zdecydowanie mniej znane, jednak stopniowo zyskują popularność dzięki modzie na zdrowy tryb życia. Warto więc w pogoni za zdrowymi antybiotykami, zwrócić uwagę na czarną rzepę.

Wyrosła rzepka jędrna i krzepka…

Czarna rzepa, a właściwie czarna rzodkiew jest bliską krewną tradycyjnej rzodkiewki. Jej obecność wspominana jest już w czasach starożytnych, gdzie spożywali ją budowniczowie w trakcie wznoszenia piramid w Egipcie.

Roślina ta jest obecnie uprawiania w przydomowych ogródkach, można ją również nabyć niemalże w każdym sklepie. Mało kto wie, że korzeń czarnej rzepy jest boty w ogromną ilość witamin z grupy B, A i C, a także stanowi źródło potasu, magnezu, żelaza, wapnia i cynku. Dodatkowo czarna rzepa obfituje w fitoncydy, a więc substancje bakteriobójcze i aktywne enzymy. Dzięki temu składowi, miąższ rośliny działa żółciopędnie, przeciwzapalnie i przeciwbólowo! Ponadto doskonale sprawdza się w walce ze słabymi paznokciami i włosami.

Podano do stołu!

Gdy Twój żołądek jest zupełnie zdrowy, a dodatkowo nie potrzebujesz komfortu związanego z miętowym oddechem przez cały dzień, możesz swobodnie wypróbować doskonałą sałatkę z czarnej rzepy. To skuteczny i sprawdzony sposób na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji, jak również wzmocnienie paznokci, włosów czy samej skóry.

Składniki potrzebne to:

jeden korzeń czarnej rzepy

jogurt bałkański 100 ml

szczypiorek

jedno jabłko średniej wielkości

pieprz i sól do smaku

Sposób przygotowania:

Zarówno jabłko, jak i rzepę należy zetrzeć na tarce z grubymi oczkami, następnie dodać szczypiorek posiekany i wymieszać z jogurtem bałkańskim.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.