Duże wymagania w pracy, niekończące się problemy, życie w ciągłym biegu- to wszystko sprawia, że niekiedy brakuje nam energii i siły. Zamiast więc koncentrować się i wspomagać napojami energetycznymi, dobrze jest postawić na zdrowy i skuteczny wywar. Mowa tu oczywiście o zielonej herbacie, stanowiącej nie tylko źródło energii, ale również sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Obecnie, z powodu wzrostu zainteresowania herbatą, trwają nad nią badania. Okazuje się bowiem, że zawiera w sobie dużą ilość przeciwutleniaczy, a dodatkowo zwiększa koncentrację, nie wywołując uczucia rozdrażnienia.

Rodowód zielonej herbaty

Mało kto wie, ale herbata chińska jest rośliną, z której powstaje także klasyczna, czarna odmiana. Aż 70% tego zielonego napoju pochodzi właśnie z Chin, choć jej plantacje można odnaleźć także w Japonii. Odmiana ta jednak charakteryzuje się suszeniem liści jeszcze przed procesem fermentacji. Wówczas susz zachowuje swój pierwotny kolor a sam wywar posiada wszystkie, nienaruszone wartości odżywcze i zdrowotne. Poza tymi, które zostały wymienione powyżej, w zielonej herbacie odnaleźć można także katechniny- substancje pozwalające na wygraną walkę z wolnymi rodnikami i działające przeciwzakrzepowo.

Detoksykacja i zastrzyk energii

Dzięki dużej zawartości kofeiny, zielona herbata wpływa na przyspieszenie metabolizmu, a w konsekwencji spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei L-teanina pozwala na subtelne łagodzenie nastroju, oraz niwelowanie napięcia i stresów. Ale omawiany napój posiada również inne właściwości. Teofilina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie woreczka żółciowego, a teobromina obniża ciśnienie tętnicze. Dlatego wielu specjalistów na całym świecie, poleca regularne spożywanie zielonej herbaty. Działa ona bowiem oczyszczająco, nie psując przy tym naszego nastroju.

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.