Aerobiczna 6 Weidera wymaga siły, konsekwencji i systematyczności. Czy jednak rzeczywiście będzie to wysiłek opłacalny?

A6W to zestaw 6 ćwiczeń dotyczących tylko mięśni brzucha. Pozycja wyjściowa przy każdym ćwiczeniu jest taka sama – należy leżeć płasko na podłodze. Ćwiczenia należy wykonywać 42 dni z rzędu. Wraz z upływem czasu zwiększa się ilość serii i powtórzeń. Pierwszego dnia wykonuje się zaledwie jedną serię, a każde ćwiczenie powtarza się 6 razy. Ostatniego dnia natomiast wykonuje się 3 serie po 24 powtórzenia.

Sześć ćwiczeń na płaski brzuch

  • Pierwsze ćwiczenie polega na unoszeniu na zmianę zgiętych nóg .W tym samym czasie, gdy podnosimy każdą z nóg, należy również delikatnie unieść barki. Ręce powinny być ułożone wzdłuż tułowia.
  • W drugim ćwiczeniu unosimy w tym samym czasie obie nogi.
  • W trzecim ćwiczeniu również unosimy zgięte nogi na zmianę (tak jak w pierwszym), inne jest jednak ułożenie rąk. Nie leżą one wzdłuż tułowia, ale są splecione na karku.
  • Ćwiczenie czwarte polega na podnoszeniu obu zgiętych nóg z rękami splecionymi na karku.
  • Przy ćwiczeniu piątym ręce zostają na karku, a ugięte nogi są unoszone płynnie, na zmianę.
  • Ostatnie, szóste ćwiczenie z serii polega na lekkim uniesieniu prostych nóg i utrzymaniem ich nad ziemią.

Podczas wykonywania ćwiczeń liczy się precyzja. Jeśli masz wątpliwości, czy robisz je prawidłowo – możesz znaleźć w sieci specjalne filmy instruktażowe, poświęcone takim treningom.

Zalety 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera zwana powszechnie A6W to prosty cykl ćwiczeniowy, który zdobył popularność na całym świecie. Ma na celu poprawę wizerunku naszego brzucha do granic możliwości. Z treningów 6 Weidera może korzystać każdy , bez względu na kondycję fizyczną ciała. Jest doskonałą propozycją dla osób, które nigdy nie uczęszczały na zajęcia w siłowni. Cykl ćwiczeń 6 Weidera rozpoczyna się jedną serią, która zajmuje tylko parę minut. Kolejną zaletą takiego treningu są różne poziomy trudności oraz brak specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia można wykonywać w dowolnym miejscu- może to być siłownia ale także mata, rozłożona tuż przed naszym telewizorem.

6 Weidera może zaszkodzić?

Aby uzyskać efekt płaskiego brzucha należy połączyć wykonywanie aerobicznej 6 Weidera z innymi ćwiczeniami. Najlepiej zasięgnąć porady trenera, który podpowie jakie ćwiczenia usprawnią cykl treningów. Nieumiejętne dopasowanie ćwiczeń i bezmyślne katowanie mięśni może doprowadzić do przeciążenia. Taka sytuacja dotyczy mięśni prostych,  gdyż na nich skupia się 6 Weidera.

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.