Oponka na brzuchu jest irytującym problemem, dlatego nie ma czasu do stracenia! Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego wczesna treningowa kuracja sprawi, że efekty uzyskasz w zaledwie kilka tygodni. Brzuch zgodnie z obowiązującymi kanonami powinien być płaski, jędrny i umięśniony. Jak rozsądnie zabrać się za kształtowanie tej części ciała, jeśli ostatnie kilka lat omijaliśmy siłownię szerokim łukiem?

Indywidualnie i efektywnie

Zajęcia z trenerem w początkowej fazie treningu będą bardzo dobrym pomysłem. Pomoże on określić twoją kondycję i dobierze odpowiedni program ćwiczeń. Dzięki takim spotkaniom nauczysz się jak wykonywać porządną rozgrzewkę przed właściwą serią rozciągającą. Trener pokaże ci również ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu oraz doradzi, jakie zajęcia grupowe wybrać.

Na początek pilates

Osoby które nie ćwiczą regularnie przez dłuższy czas powinny zacząć od lżejszej formy ćwiczeń – dobrym rozwiązaniem okazuje się pilates. Takie zajęcia świetnie nadają się dla osób po kontuzjach i urazach oraz dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Pilates pierwotnie był formą rehabilitacji dla kontuzjowanych sportowców.

Wykonywane ćwiczenia prowadzą do wzmacniania i rzeźbienia mięśni.  Efekty są odczuwalne w przypadku mięśni brzucha, pośladków i pleców. W pilatesie najważniejsza jest precyzja, ćwiczenia wykonywane są więc powoli. Możesz się zdziwić, ale po godzinie takich ćwiczeń twoja koszulka może być mokra od potu.

Pole dance – nowy przepis na płaski brzuch

Oprócz pilatesu, w ofercie każdego klubu fitness znajdują się zajęcia dedykowane tylko mięśniom brzucha, typu ABT.

Jeśli jednak masz dosyć standardowych ćwiczeń wykonywanych w rytm ostrej muzyki, spróbuj zapisać się na pole dance – taniec na rurze. Zdobywa on coraz większą popularność w Polsce, a na zajęcia mogą się zapisać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Taki trening to porządna dawka intensywnego wysiłku ( nie należy mylić tego typu ćwiczeń ze zmysłowym wiciem się przy rurce w klubach dla panów ) . Podczas wykonywanych ćwiczeń bardzo mocno pracują ręce i właśnie brzuch. Ćwiczenia przy rurze wymagają dużej siły i konsekwencji. Trzeba przygotować się na ból, wynikający z niestandardowego ułożenia ciała, oraz siniaki. Na zajęcia nie jest wymagany żaden specjalistyczny strój. Wystarczą wygodne szorty i koszulka bez rękawów. Takie ćwiczenia wykonywane są na boso.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.