Na naszą stronę bardzo często trafiają rodzice dzieci, postanowiliśmy więc opublikować dziś tekst, który odpowie na często pojawiające się pytanie odnośnie tego czy dzieci mogą jeść sushi. Okazuje się, że nie tylko w wyszukiwarce google, ale też na blogach czy forach często pojawiają się rodzice, które zastanawiają się nad tym czy sushi będzie dla ich dzieci czymś odpowiednim. Dylemat ten jest słuszny i warto sobie go wyjaśnić.

Okazuje się, że z sushi jak to zwykle jest ze wszystkim, może być i dobrze i źle. Otóż z założenia ryż jest dobrym źródłem białka, a ryby są świetnym źródłem kwasów omega-3, które dzieciom są przecież bardzo potrzebne. Odpowiednio przygotowane sushi może być więc dla dzieci i zdrowe i nawet niezbędne. Są jednak wyjątki.

Chodzi tutaj o to sushi, które przygotowane jest z ryb, w których składzie znajduje się wiele metali ciężkich. One mogą być dla dziecka bardzo szkodliwe powodując niestrawność czy zatrucie. W dodatku mamy jeszcze do czynienia z dodatkami do sushi, takimi jak wasabi, sos sojowy czy paluszki krabowe, które dzieciom też nie są wskazane.

Wybierając się zatem do restauracji takiej jak na przykład Pan Sushi zerknij sobie najpierw czy jest w niej menu specjalnie dla dzieci, wtedy będziesz miał pełne bezpieczeństwo.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.