Ciemieniucha to kłopot, z jakim styka się chyba większość mam. Często jest ona kwestią występującą u dzieciaczków zaledwie parę tygodni po przyjściu na świat. Objawia się ona wystąpieniem na skórze głowy noworodka żółtych łusek, które są efektem złuszczenia się skóry. Na początek musimy powiedzieć, że ciemieniucha nie jest uciążliwa dla dziecka, zupełnie go nie boli i nie piecze, więc walkę z ciemieniuchą możemy stoczyć bez stresu. No właśnie, przejdźmy do sposobów na to jakimi metodami pozbyć się ciemieniuchy.

Za główne źródło sposobów posłuży nam dzisiaj strona młodego ojca, który na podstawie swych prywtanych doświadczeń stworzył listę sposobów na ciemieniuszkę, które rozszerzyli jego fani podając całą masę własnych sposobów na ciemieniuszkę https://zbygniew.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Rozpocznijmy po kolei.

Natłuszczenie skóry głowy

Podstawową metodą leczenia ciemieniuchy u dzieciaków jest nakładanie tłuszczu na skórę główki, a później zeskrobywanie zbędnego naskórka przy użyciu szczotki. Użyć da się przy tym szczoteczkę do włosów o miękkim włosiu, jak i szczotkę do zębów. Jako natłuszczacza spożytkować można na przykład oliwkę, olej kokosowy lub zakupiony specyfik taki jak ciemieniuszka z apteki.

Innym pomysłem jak użycie wazeliny. Na dwie godziny powinno się zostawić ją na skórze głowy, a później należy wyczesać ją grzebieniem, metoda jest zatem podobna do tych wspomnianych w poprzednich zdaniach.

Babcine sposoby na ciemieniuszkę

Każda babcia pewnie może podpowiedzieć Ci sprawdzony domowy sposób na leczenie ciemieniuszki. Można przypuszczać, że metodą tą będzie przemywanie głowy dziecka otrębami lub też sypanie na nią mąki ziemniaczanej.

A jakie sposoby na ciemieniuchę znasz Ty?

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.