Ciemieniucha to problem, z jakim spotyka się prawdopodobnie duża część mam. Najczęściej jest ona nieprzyjemnością pokazującą się u dzieci zaledwie kilka tygodni po przyjściu na świat. Objawia się ona pojawieniem się na główce noworodka żółtawych łusek, jakie są efektem złuszczenia się skóry główki. Na początku pragniemy powiedzieć, że ciemieniucha nie jest odczuwana przez dziecko, ani trochę go nie boli i nie piecze, w związku z czym walkę z ciemieniuszką mamy możliwość stoczyć bez stresu. No właśnie, przeskoczmy do metod na to jakimi sposobami usunąć ciemieniuchę.
Za najważniejsze źródło informacji posłuży nam dzisiaj strona młodego taty, jaki na podstawie swoich osobistych doświadczeń stworzył listę metod na ciemieniuszkę, jakie rozszerzyli jego fani podając dużą dawkę kolejnych metod na ciemieniuchę https://zbygniew.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Rozpocznijmy od początku.

Natłuszczenie skóry głowy

Znaną metodą leczenia ciemieniuszki u dzieciaków jest natłuszczanie główki, a później zeskrobywanie zbędnego naskórka z wykorzystaniem szczotki. Wykorzystać da się przy tym szczoteczkę do wyczesywania włosów o miękkim włosiu, jak również szczotkę do zębów. Do natłuszczania skóry spożytkować można na przykład oliwę, olej kokosowy czy zakupiony specyfik taki jak ciemieniuszka z apteki.
Innym rozwiązaniem jak użycie wazeliny. Na dwie godziny trzeba zostawić ją na skórze z ciemieniuchą, a następnie należy wyczesać ją szczotką, sposób jest zatem podobny do tych wymienionych w poprzednich zdaniach.

Stare metody na ciemieniuszkę

Twoja babcia pewnie może podpowiedzieć Ci jakiś starodawny sposób na leczenie ciemieniuszki. Można przypuszczać, że metodą tą będzie przemywanie główki niemowlaka otrębami albo sypanie na nią mąki ziemniaczanej.
A jakimi sposobami na zwalczanie ciemieniuchy możesz pochwalić się Ty?

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.