W obecnej dobie wszechogarniającego kryzysu coraz więcej osób szuka metody na zaoszczędzenie pieniędzy. Dużym wydatkiem jest oświetlenie pomieszczeń. Okazuje się że jeśli zdecydujemy się na założenia oświetlenie led, wydatki na oświetlenie mogą znacząco zmaleć. Diody LED są bardzo przyjaznym dla oczu źródłem światła. Nie oślepiają naszych oczu tak jak halogeny czy standardowe żarówki czy świetlówki.

Kolor światła które emitują jest zależny od obudowy, ale z łatwością można wybrać diody LED o bardzo naturalnym świetle. Żarówki energooszczędne są o wiele gorsze pod tym względem, bowiem ich światło jest zimne i ponure. W przeciwieństwie do jarzeniówek, które nieustannie migoczą i mogą doprowadzać wrażliwe osoby do szału, diody LED będą oferowały światło stałe. Standardowo w pomieszczeniu w którym lubimy czytać musimy zamontować dwa źródła światła – centralne na suficie, które nie pozwala na swobodną lekturę gdyż jest zbyt ciemne, oraz dodatkową lampkę na biurku. Dzięki diodom LED możemy swobodnie doświetlić sobie tylko te miejsca w których potrzebujemy dodatkowego światła i nie męczyć wzroku przy rażącym świetle żarówki. Ponieważ diody LED zasilane są prądem o niższym natężeniu, nie ma potrzeby zakrywać ich abażurami – a jak wiadomo, zakrywanie żarówek jest nie tylko niebezpieczne, lecz także bardzo nieekonomiczne. Diody LED są również bezpieczne z tego względu iż nie nagrzewają się i ryzyko poparzenia jest minimalne. Funkcja oświetleniowa nie jest jedyną którą mogą pełnić diody LED – służą także do przyozdabiania przedmiotów. Diody służą do tworzenia napisów reklamowych na wystawach sklepów – są bowiem tańsze niż neony, a wyglądają równie dekoracyjnie. Jeśli chodzi o zastosowanie w domu, jest pewne że za kilka lat takie oświetlenie stanie się równie popularne co niegdyś zwykłe żarówki, a obecnie żarówki energooszczędne.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.