Poruszony przez nas w innym artykule temat związany z kamieniami kałowymi zainteresował Cię na tyle mocno, że zacząłeś mieć obawy, że Ty lub ktoś Ci bliski może mieć z nimi problem? Bardzo dobrze – przezorny zawsze ubezpieczony. W tym tekście chcemy przekazać Ci jak najwięcej informacji związanych z objawami występowania kamieni kałowych. Wierzymy, że dzięki naszym poradom szybko wyczujesz, że coś jest nie tak i podejmiesz działania prowadzące do usunięcia kamieni kałowych z Twoich jelit. Zdecydowanie warto to zrobić, a pomoże Ci w tym nasz błonnik! Zanim jednak weźmiesz się do czytania tego artykułu chcemy zachęcić Cię do pobrania darmowego e-booka, który jeszcze lepiej pomoże Ci w ustaleniu tego, czy w Twoich jelitach zalegają kamienie kałowe i czy należy je usunąć!

Objawy zewnętrzne i związane z samopoczuciem

Zdecydowana większość objawów kamieni kałowych odczuwana jest przez człowieka i odbija się na jego samopoczuciu. Zdarzają się również objawy zewnętrzne, o których za chwilę wspomnimy i one też są niezbitym dowodem na to, że potrzebne jest oczyszczenie jelita.

Pierwszą i najważniejszą kwestią sygnalizującą problemy z kamieniami i złogami kałowymi jest sprawa związana z problemem z wypróżnianiem się. Nie mówimy tutaj o braku stolca przez dzień czy dwa, to jeszcze może być normalne. Jeśli jednak zauważasz, że nie oddajesz stolca nawet przez kilkanaście dni, to może być wielce prawdopodobne, że masz problem ze złogami.

Innymi objawami odczuwanymi przez chorą osobę oprócz silnych zaparć są: nudności jak również wymioty, mocne bóle brzucha, jelit, a także odbytnicy połączone ze słabym apetytem. Osoba ta mając przepełnioną odbytnicę mocno po prostu to odczuwa, paradoksem jest jednak to, że nie ma ona tradycyjnego parcia na stolec. Czynnikami zewnętrznymi objawiającymi problem z zapchanym kałem jelitem grubym mogą być również krwawienia w czasie prób oddania stolca jak również wydalanie przy tej okazji wodnistej treści.

Objawy wewnętrzne

Jak już wspomnieliśmy Ciebie interesować powinny zwłaszcza zewnętrzne i odczuwalne objawy złogów kałowych. Tak czy inaczej chcemy Ci jeszcze zobrazować jak objawiają się kamienie kałowe wewnątrz organizmu. Są one widoczne po wglądzie w jelito. Są to różnej wielkości i różnego kształtu twarde masy kałowe, które zalegają w końcowym odcinku jelita grubego.

Chcesz się pozbyć kamieni kałowych?

Jeśli nie chcesz dłużej cierpieć, to zachęcamy Cię do podjęcia kroków umożliwiających usunięcie z organizmu kamieni kałowych (dowiedz się więcej o oczyszczaniu jelit na zbygniew.pl).

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.