Zła dieta, chroniczny stres a także nadmierna ilość przyjmowania leków- to wszystko prowadzi do obecności toksyn zalegających w naszym organizmie. I choć naukowcy i lekarza biją na alarm, mało kto przejmuje się własnym zdrowiem. Co zatem robić, aby czuć się świetnie w każdej sytuacji?

Odtruwać organizm w bezpieczny dla niego sposób. Taki proces pozwala bowiem na całkowitą eliminację z organizmu szkodliwych substancji, resztek pożywienia, barwników czy tez konserwantów, mogących wyrządzić prawdziwą krzywdę. Co prawda niewielka ilość toksyn niczemu nie szkodzi, ba, nawet jest samodzielnie wydala przez organizm, jednakże należy pamiętać, że nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, czy ilość ta nie została przekroczona.

Pozbądź się toksyn!

Czy da się odczuć obecność toksyn wewnątrz naszego ciała? Mogą o tym świadczyć poniższe dolegliwości:

– bóle głowy, zdarzające się bardzo często,

– depresja, czy tez obniżony nastrój, wahania nastroju,

– zmęczenie i brak jakichkolwiek chęci do działania,

– problemy z koncentracją,

– choroby skóry

– nieprzyjemny zapach towarzyszący jamie ustnej albo całemu ciału,

– obniżenie odporności organizmu.

Sam detoks odbywa się głównie w wątrobie, która zamienia szkodliwe substancje na zdecydowanie mniej niebezpieczne cząsteczki. Ich obecność już samodzielnie wydala organizm.

Poznaj swój sposób walki z toksynami!

Należy pamiętać, że każdy organizm jest inny. Nie ma więc jednej, uniwersalnej metody, pozwalającej na pozbycie się substancji z niego. Dlatego poniżej zostało zaproponowanych kilka sposobów, mogących pomóc w poprawie dobrego samopoczucia. Więcej ich znajdziesz tutaj: https://zbygniew.pl/fitstyle/jak-oczyscic-jelita-z-kamieni-kalowych/

Dieta owocowo-warzywna

To pomysł dla miłośników warzyw i owoców. Dieta tego rodzaju opiera się na dostarczaniu organizmowi ich dużej ilości, nie tylko w postaci klasycznej, ale również w sokach. Po tygodniu do jadłospisu można wprowadzić sfermentowane produkty mleczne, ryby, chude mięso jak również produkty zbożowe. Po zakończeniu kuracji jeszcze przez 14 dni należy utrzymywać dietę niskokaloryczną wynosząca nie więcej niż 1000 kcal.

Głodówka

Ten rodzaj oczyszczenia jest bardzo skuteczny, ale wymaga kontroli lekarskiej. Głodówka może bowiem trwać od jednego dnia nawet do kilkunastu. W tym czasie nie przyjmuje się żadnych pokarmów, za wyjątkiem niegazowanej wody. Od głodówki bardziej rozsądna będzie terapia z Forever Clean9.

Zielona herbata

W zielonej herbacie zawarte sa polifenole, a więc substancje przyspieszające przemianę niebezpiecznych toksyn w substancje rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach. To rozwiązanie usprawniające dodatkowo pracę wątroby i nerek. Ma działanie moczopędne, pozwalając na szybsze wydalanie toksyn.

Zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo korzystna dla każdego organizmu. Przy każdym rodzaju detoksu istotne jest picie dużej ilości płynów ( najlepiej wody niegazowanej) w ilości najmniej 2 litrów na dobę.

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.