Choć organizm samodzielnie oczyszcza się z niebezpiecznych substancji, warto raz na jakiś czas mu w tym trochę pomóc. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy czuli się zdecydowanie lepiej, a dodatkowo unikniemy wielu poważnych dolegliwości i chorób.

Zmiana menu to podstawa

Aby osiągać oczekiwane rezultaty warto rozpocząć od zmiany swojego trybu życia. Tu najważniejsza wydaje się dieta, pozwalająca na pozbycie się toksyn, a także eliminacje zagrożeń, tak często przyjmowanych w pożywieniu. Takie zmiany powinny być stałe, aby przyzwyczaić swój organizm czy też skończyć z niekorzystnymi nawykami ( jak palenie papierosów czy spożywanie nadmiernej ilości kawy). Niech podstawą naszej diety staną się produkty pełnoziarniste. Takie rozwiązania wspomagają procesy zachodzące w układzie pokarmowym. Dobrym pomysłem jest picie zielonej herbaty, a w okresie detoksu, nie przyjmowanie kawy, napoi gazowanych czy też alkoholu.

Akcja – wspomaganie pracy nerek

Wspomaganie pracy nerek jest niezwykle ważne, bowiem to właśnie z moczem wydzielane są niektóre szkodliwe substancje. Dlatego istotnym elementem jest picie dużej ilości płynów (najlepiej wody, choć może być to herbata, czy naturalnie wyciskane soki owocowe).

Seans w saunie?

Detoks organizmu może także wspomagać klasyczna…sauna i regularne w niej przebywanie. Oczywiście, poprzez pocenie organizm także pozbywa się niebezpiecznych substancji, jednak nie jest to tak zaawansowany proces, jak w przypadku układu pokarmowego. Należy także pamiętać, że z sauny nie mogą korzystać wszyscy, dlatego jeśli są przeciwskazania do jej zastosowania, należy się do nich zastosować. Rozszerzenie naczyń krwionośnych jest z pewnością dobrym pomysłem, bo pozwala na dotlenienie organizmu, ale w przypadkach choroby serca, może bardziej szkodzić niż pomagać.

CI, którzy nie lubią wysokich temperatur toksyn pozbyć mogą się z programem Clean9.

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.