Najlepsze oczyszczenie organizmu może mieć miejsce na wiele, różnych sposobów. Ci, którzy oczyszczają się regularnie, polecają jednak stosowanie określonych naturalnych składników, w tym ziół. Zamiast więc stosować różnego rodzaju głodówki, mogące zaszkodzić organizmowi, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie i sprawdzone zioła oczyszczające. Należy jednak pamiętać, że sam proces oczyszczania wymaga czasu, bowiem efekty nie pojawią się natychmiast. Dobrze również poczytać o konkretnych ziołach oczyszczających, aby dobrze poznać ich działanie. Wiadomo bowiem, że zbyt duża ilość ziół przeczyszczających, może doprowadzić do dużo poważniejszych problemów.

Fiołek trójbarwny

To popularnie nazywany bratek. Jest niezbędnym elementem oczyszczania organizmu, gdyż napar przygotowany z niego, działa moczopędnie. W związku z tym, wraz z moczem usuwane są wszystkie toksyny, co pozwala na pozbycie się szkodliwych substancji w łatwy sposób. Dlatego też najczęściej bratek stanowi element kuracji odchudzających, dla których właśnie detoks jest pierwszym krokiem. Dzięki takim rozwiązaniom można pozbyć się trądziku a także wyleczyć inne dolegliwości skórne, związane z zanieczyszczaniem organizmu. Bratek działa dodatkowo napotnie, co także jest ogromną korzyścią.

Skrzyp polny

Ta popularna niemalże w całej Polsce roślina, posiada ważne dla zdrowia właściwości. Napar ze skrzypu polnego działa napotnie i moczopędnie. Nie tylko więc usuwa toksyny, ale także umożliwia pozbycie się opuchlizny z ciała. Efektem stosowania kuracji z jego udziałem, może być także redukcja popularnego cellulitu. Jak dobrze wiadomo, obecność kamionki w roślinie korzystnie działa na paznokcie i włosy, znacząco je wzmacniając.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski jest rośliną, posiadającą silne działanie oczyszczające. Działa przede wszystkim moczopędnie, co wpływa na szybkość usuwania toksyn z organizmu. Dodatkowo wpływa korzystnie także na wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Dzięki wyciągowi z mniszka, istnieje możliwość pozbycia się kamieni żółciowych i zapobiegania występowaniu nowych. To delikatne rozwiązanie spośród ziół oczyszczających, które w żaden sposób nie drażni jelita grubego i doskonale odpowiada na pytanie jak oczyścić organizm!

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.