Kilka dni przed owulacją dochodzi do zauważalnych zmian w odczuciach kobiety. Większość pań jest w stanie rozpoznać dni płodne, obserwując swoje zachowania oraz sygnały wysyłane przez organizm. Warto zwrócić uwagę na to, co chce nam przekazać nasze ciało.

Większa ochota na seks

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w czasie dni płodnych kobiety maja znacznie podwyższone libido. Wynika to z fizjologii narządu rodnego, ponieważ dzięki temu wzrasta szansa na zbliżenie i zapłodnienie komórki jajkowej.

Wzrost nawilżenia pochwy

Kobiety, które znajdują się w trakcie dni płodnych mogą zauważyć u siebie zwiększone nawilżenie okolic intymnych. Ma to związek ze zmianą cech fizycznych śluzu szyjki macicy, który to w dni płodne staje się rozciągliwy i przezroczysty, by ułatwić plemnikom dostęp do komórki jajowej. Zwiększa się także ilość śluzu, co sprawia, że pochwa jest lepiej nawilżona.

Większa potrzeba aktywności fizycznej

Kobieta w ciągu dni płodnych jest dużo bardziej aktywna. Ćwiczenia fizyczne są dla niej dużo mniej wyczerpujące, znacznie wolniej dochodzi u niej do zmęczenia. Ta zwiększona witalność ma na celu pobudzenie kobiety do aktywności seksualnej. W związku z częstszym podejmowaniem aktywności fizycznej dochodzi u kobiety do wzrostu poziomu serotoniny. Jest to hormonu szczęścia, który znacznie poprawia samopoczucie i zwiększa chęci do działania.

Poprawa wyglądu

Hormony płciowe mają wiele wspólnego z wyglądem kobiety. W trakcie trwania dni płodnych w jej organizmie dochodzi do wzrostu stężenia substancji, odpowiedzialnych za atrakcyjny i młody wygląd. Jest to kolejne przystosowanie ciała do inicjowania zbliżeń z partnerem.

Ciało kobiety jest znacznie smuklejsze, niż ma to miejsce na przykład tuż przed i w trakcie miesiączki, by przyciągnąć wzrok partnera. Poprawia się także wygląd skóry, włosów i paznokci – zyskują one naturalny i zdrowy blask, co także pozytywnie wpływa na postrzeganie kobiety przez mężczyznę.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.