Płyn micelarny jest dzisiaj – obok żelu myjącego do twarzy – najpopularniejszym kosmetykiem do demakijażu. Trudno się temu dziwić: jego formuła, oparta na aktywnych micelach, pozwala szybko i sprawnie pozbyć się makijażu bez podrażniania i przesuszania twarzy. Często też regeneruje i odżywia skórę. Co ważne, twarz oczyszczona przy użyciu płynu micelarnego nie wymaga już dodatkowego mycia ani tonizowania. Płyny micelarne Garnier idą jeszcze dalej, zapewniając konkretnym typom cery dostosowaną do ich potrzeb pielęgnację. Sprawdź, który z nich sprawdzi się najlepiej w pielęgnacji twojej skóry!

Płyny micelarne Garnier: skóra normalna i mieszana

Najbardziej popularnym produktem, jeśli chodzi o płyny micelarne Garnier, jest niewątpliwie „zielony” (ze względu na kolor opakowania) płyn micelarny 3w1 do skóry normalnej i mieszanej. To kosmetyk łagodny i uniwersalny, który usuwa makijaż, delikatnie oczyszcza skórę, a na końcu przywraca jej równowagę. Formuła tego płynu jest dość delikatna – nie posiada żadnego zapachu, a w jej składzie nie znajdziesz szkodliwych dla skóry parabenów. Dzięki temu przyjemnie odświeża i zapewnia orzeźwienie, a co najważniejsze – działa regulująco i usuwa nadmiar sebum, które prowadzi do powstawania zaskórników i innych niedoskonałości skórnych.

Płyny micelarne Garnier: skóra wrażliwa

Osoby, które natura obdarzyła skórą wrażliwą, często mają z doborem kosmetyków do pielęgnacji twarzy niemały problem. Zdarza się bowiem, że kosmetyki przeznaczone do cery normalnej wywołują u nich podrażnienia i zaczerwieniania. Specjalnie dla nich stworzony został płyn micelarny 3w1 Garnier do skóry wrażliwej – w butelce z różowymi akcentami. W składzie tego płynu nie znajdziesz żadnych potencjalnych alergenów ani substancji podrażniających. Wręcz przeciwnie – został opracowany tak, aby nie tylko oczyszczać twoją skórę, ale też ją koić i regenerować.

Płyny micelarne Garnier: kompleksowa pielęgnacja

Płyny micelarne Garnier niedawno wzbogaciły się o nowego „członka rodziny”. Mowa tu o uniwersalnym płynie micelarnym o dwufazowej formule z olejkiem arganowym, który – wedle zapewnień producenta – świetnie sprawdza się podczas łagodnej, ale skutecznej pielęgnacji każdego typu cery, także wrażliwej. Przed przystąpieniem do zmywania makijażu, należy wstrząsnąć butelką z płynem, by wszystkie jego składniki dobrze się ze sobą połączyły. Dzięki olejkowi arganowemu ten kosmetyk pozwala nie tylko skutecznie i delikatnie usunąć demakijaż (nawet wodoodporny), ale również ukoić skórę i odżywić ją jeszcze zanim przystąpisz do aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych. W efekcie skóra staje się gładka, miękka, odżywiona i ukojona po codziennym oczyszczaniu.

Który z tych płynów micelarnych najlepiej odpowiada twoim potrzebom?

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.