To, jak szybko regeneruje się nasz organizm po złamaniu jest kwestią bardzo indywidualną. W dużej mierze zależy ona od metabolizmu organizmu oraz prawidłowej pracy fizjologicznej kości. Co zatem robić, aby mieć pewność, że w razie poważnego urazy nastąpi właściwy zrost naszych kości?

Dieta

Rekonwalescencja po złamaniach może zostać odpowiednio przyśpieszona, dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety. Dlatego warto przyjmować produkty zawierające przede wszystkim wapń, ale także witaminę C, D, magnez czy też fosfor. Warto więc skupić się na mleku, przetworach mlecznych, takich jak kefir, maślanka czy też żółty ser. Aby prawidłowo odtworzyć pracę stawów, dobrze jest przyjmować spore ilości żelatyny, np. w postaci galaretek mięsnych lub owocowych.

Suplementy

Istnieją również pewne suplementy diety, które mogą wspomóc rekonwalescencję po urazach. Należą do nich produkty, zawierające siarczan chondroityny, produkowany na bazie morskich minerałów. On bowiem doskonale przyśpiesza procesy gojenia. Należy również pamiętać, że suplementacja wapnia nie przyniesie tak dobrych rezultatów, co klasyczne zaspokojenie jego niedoborów w codziennej diecie.

Regularne ćwiczenia rehabilitacyjne

Aby mieć pewność, że kilkutygodniowe unieruchomienie w gipsie nie wywoła przykurczy mięśniowych, czy ewentualnych dalszych trudności w poruszaniu daną kończyną, zawczasu warto pomyśleć o niewielkich ćwiczeniach rehabilitacyjnych.

Oczywiście nie chodzi tu o ową złamaną kończynę, ale umożliwiać codzienną porcję ruchu, która zapobiegnie zastaniu ciała. To w decydujący sposób wpływa na późniejszy powrót do pełnej sprawności.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.