Jednymi z najbardziej powszechnych schorzeń, są z pewnością choroby układu sercowo-naczyniowego. Najczęściej powodem ich występowania jest zły tryb życia, powodujący, że w organizmie zaczyna gromadzić się nadmiar złego cholesterolu. Jego obecność powoduje zamknięcie światła naczyń krwionośnych, prowadząc wprost od miażdżycy do zawału serca, czy też innych, bardzo groźnych chorób.

Aby mieć pewność, że miażdżyca czy też niedokrwienność serca nie będzie nam zagrażać, musimy zmienić dramatycznie swój tryb życia. Mowa tu przede wszystkim o ograniczeniu siedzącego trybu życia, na rzecz większej dawki ruchu, czy zmianie diety na lekkostrawną i bogatą w błonnik. Najlepiej również pozbyć się nałogu palenia papierosów, a alkohol spożywaj okazyjnie, w formie czerwonego wina do obiadu.

Walczyć z nadwagą

Niestety dużym czynnikiem ryzyka, jest nadmierna ilość kilogramów, będąca skutkiem otyłości i nadwagi. To one bowiem sprzyjają powstawaniu zatorów i zakrzepów w tętnicach, co doprowadza do dużej ilości zgonów. Niestety nadwaga jest także połączona z nadmiernym, siedzącym trybem życia, jak również ze zła dietą i szybkim jedzeniem gdzieś na mieście.

Nie stresuj się…

Kolejnym, bardzo negatywnym czynnikiem jest zbyt duży poziom stresu w naszym życiu. Prowadzi do złego odżywiania się oraz tworzenia niekorzystnych nawyków, zwalniających nasz metabolizm. To również wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego.

Serce a papierosy

Bardzo szkodliwe dla zdrowia jest palenie papierosów. Dym tytoniowy, wywołuje niedotlenienie krwi, przez cholesterol jest transportowany w ograniczonej ilości do komórek ciała. To właśnie sprawia, że zachorowalność na choroby związane z układem krążenia jest zdecydowanie wyższa u palaczy.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.