Magnez w jedzeniu

Właściwości magnezu
7 lutego 2016
Komu brakuje magnezu?
7 lutego 2016
Wróć do bloga

Magnez w jedzeniu występuje bardzo często, ale należy wiedzieć również, w jakim jedzeniu on występuje. Jeśli ktoś z nas lubi zdrowo się odżywiać i zamiast paskudnych chrupków woli zjeść pestki dyni bardzo dobrze robi nie tylko, dlatego że nie je chemicznie zrobionych chrupków, ale również, dlatego ze dostarcza swojemu organizmowi magnez. Dzięki temu będziemy mniej zdenerwowani i nasze problemy nie będą nas przytłaczały.

Magnez w jedzeniu pojawia się nie tylko w pestkach, ale i w czekoladzie, która wszyscy lubimy, więc dostarczani naszemu organizmowi potrzebnej dawki magnezu nie będzie takie trudne. Magnez znajdziemy również w takich produktach jak: kakao gorzkie, koper, natka pietruszki, migdały, jabłka ( nieobrane), orzechy włoskie i w wielu innych, które spożywamy, na co dzień. Magnez w jedzeniu, więc możemy znaleźć bardzo często i nie koniecznie musimy sięgać po witaminy kupowane w aptekach, które zawierają magnez.

Natura daje nam go wystarczająco dużo musimy tylko zainteresować się tym. Naszym zadaniem jest tylko dowiedzenie się, w jakich artykułach spożywczych pojawia się magnez. Nie musimy zmuszać się do jedzenia czegoś, czego nie lubimy, bo na pewno w śród produktów posiadających magnez znajdziemy taki, który będzie nam odpowiadał.

Zawartość magnezu w 100g produktu, np.

Pestki dyni 520 miligramów
Kakao gorzkie 420 miligramów
Koper 377 miligramów
Natka pietruszki 291 miligramów
Migdały 257 miligramów
Soja 250 miligramów
Kasza gryczana 218 miligramów
Fasola biała 169 miligramów
Czekolada gorzka 165 miligramów
Orzechy laskowe 140 miligramów
Płatki owsiane 129 miligramów
Groch 124 miligramów
Jabłka ze skórką 104 miligramów
Orzechy włoskie 130-190 miligramów

Zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi 300 – 400 mg na dobę.

Comments are closed.