Podejmowaniu decyzji o odchudzaniu często towarzyszy pośpiech, stres i pochopność co do wyboru metod. W wielu przypadkach kieruje nami również desperacja, przez co łatwo możemy wpaść w pułapkę „zdrowego” odżywiania. Zanim zaczniemy wdrażać plany dietetyczne w życie, warto zapoznać się z największymi mitami w tym obszarze. Oto one.

1. Nagłe zmniejszenie ilość przyjmowanych kalorii

Drastyczne zmniejszenie przyjmowanych kalorii powoduje znaczne spowolnienie metabolizmu oraz natychmiastową obronę organizmu w postaci magazynowania tkanki tłuszczowej „na zaś”. To nie jest sposób na chudnięcie – za sprawą zbyt małej liczby kalorii pojawia się więcej tkanki tłuszczowej, a ubywa za to tkanki mięśniowej.

2. Rezygnacja z tłuszczy

Bez tłuszczu utrata wagi jest niemożliwa. Nie wierzysz? To najprawdziwszy fakt, z tym, że nie każdy tłuszcz będzie temu służył. Zacznijmy jednak od początku: niedobór tłuszczów sprawia, iż organizm nie funkcjonuje prawidłowo – pojawiają się przesuszenia skóry, zaparcia, brak siły, zmęczenie. Dieta niskotłuszczowa może w konsekwencji doprowadzić do wyniszczenia organizmu.

Teraz rzecz o samych tłuszczach. Warto ograniczyć te nasycone (występujące m.in. w smalcu, oleju palmowym, jajkach, czy mleku), a zaprzyjaźnić się nieco z wielo- i – nieco bardziej – z jednonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Wspomagają one przemianę materii, chronią organizm przed nadmierną utratą ciepła, regulują pracę hormonów, a także pomagają lepiej wchłaniać składniki odżywcze. W jakim pożywieniu są zawarte? Przede wszystkim w produktach pochodzenia roślinnego – orzechach, siemieniu lnianym, nasionach chii, oliwkach, czy też w rybach.

3. Odstawienie węglowodanów

Rezygnacja w całości z węglowodanów również może powodować osłabienie, zmęczenie i zaparcia. Tymczasem te o niskim indeksie glikemicznym są potrzebne w codziennej diecie, gdyż to nieocenione źródło witamin, dodają energii i wbrew pozorom pomagają spalać tkankę tłuszczową. Jakie są źródła zdrowych węglowodanów? Na przykład pieczywo pełnoziarniste, warzywa i owoce (głównie te z wysoką zawartością błonnika), komosa ryżowa, ryż brązowy, rośliny strączkowe.

4. Podjadanie

Większości podjadanie kojarzy się z czymś złym i niewskazanym w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Tymczasem podjadanie może być pożyteczne, o ile sięgamy po korzystne dla naszego zdrowia przekąski i trzymamy umiar.

Powtórzmy raz jeszcze: odchudzanie nie polega na tym, żeby się głodzić. Dieta to świadomość tego, co i jak jemy oraz zachowanie umiaru i rozsądku w żywieniu. Jak się ma do tego podjadanie? Od czasu do czasu można pozwolić sobie na małe co nieco pomiędzy regularnymi posiłkami, jednak ważne, aby nie były to paluszki, pączki, cukierki, chipsy, czekoladki czy batony, a np.: owoc, surowe warzywo, czy mała garść orzechów.

Jeszcze jedna, ważna rzecz. Każdą dietę warto uzupełnić odpowiednią suplementacją. Co to znaczy? Sięgajmy tylko po naturalne wspomagacze i spalacze kalorii – one zwiększą naszą motywację w odchudzaniu oraz dostarczą cennych składników odżywczych. Odpowiednia suplementacja to również taka suplementacja, która składa się właściwych składników i proporcji. Niestety wiele osób stosuje suplementy bez dokładnego zapoznania się z ich składem i przeznaczeniem, przez co kuracja nie odnosi oczekiwanych rezultatów. W odchudzaniu warto sięgnąć po coś, co usprawni procesy metaboliczne, zahamuje uczucie głodu, wesprze proces spalania tłuszczu, doda energii i zwiększy wydolność organizmu Polecanym preparatem umożliwiającym bezpieczną i naturalną redukcję wagi jest np. Piperine Forte. Skład Piperine Forte jest całkowicie naturalny i bezpieczny dla organizmu.

Pamiętajmy: odchudzajmy się z głową – tylko w ten sposób przybliżymy się do celu, jakim jest utrata dodatkowych kilogramów.

Tagi: , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.