Szczupła i zadbana sylwetka jest ostatnio na topie, dlatego coraz więcej kobiet ( ale i mężczyzn) szuka rozwiązań, pozwalających na utratę zbędnych kilogramów. Odchudzanie jest jedną z trudniejszych ale i skuteczniejszych dróg, na osiągnięcie wyznaczonych celów. Obecnie jedną z bardziej popularnych diet jest ta wymyślona przez Dr. Dukana. Opiera się ona przede wszystkim na przyjmowaniu dużej ilości protein a także eliminacji tłuszczów i wszelkiego rodzaju używek. Choć początkowo wydaje się dietą nie do przejścia, potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Opisywana dieta podzielona jest na trzy etapy, z których pierwszy- faza ataku, jest najbardziej restrykcyjny i trudny dla początkowej osoby. To w trakcie tego okresu człowiek jest w stanie zrzucić najwięcej zbędnych kilogramów, o ile oczywiście potrafi wytrzymać narzucony rygor. Niestety, pomimo tak dużej popularności, naukowcy twierdzą, że eliminacja z pożywienia niektórych składników, może nieść ze sobą tragiczne skutki. Również nadmiar przyjmowanych białek może doprowadzić do złego samopoczucia i niepotrzebnie obciążyć niektóre organy wewnętrzne. Diety są korzystne dla efektów, ale większość z nich źle poprowadzonych, może doprowadzić do złych skutków. Dlatego przed rozpoczęciem odchudzania, dobrze jest poszukać złotego środka.

Aby zatem uzyskać piękną i szczupła sylwetkę warto wprowadzić do swojego trybu życia odpowiednie sporty. Pływanie, bieganie czy pilates usprawnią ciało i sprawią, że będzie ono zdecydowanie bardziej gibkie, a tłuszcze po pewnym czasie same znikną. Niestety uroda i szczupłość szybko przemijają, a najważniejsze pozostaje zawsze zdrowie. Warto zatem zastanowić się, co jest ważniejsze dla naszego codziennego samopoczucia. Czy dieta na pewno uszczęśliwi nas na długo? A może zamiast niej, lepiej skoncentrować się na zdrowiu, by móc żyć długo i szczęśliwie?

Tagi:

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.