Naturalne składniki pokarmów mogą przyczynić się do utraty wagi. Czy jednak istnieją witaminy, z pomocą których szybko utracimy zbędne kilogramy? Obecnie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak od wielu lat naukowcy prowadzą badania, które być może już niedługo przyniosą oczekiwane rezultaty. Jeśli nie chcesz na nie czekać to już dziś zrób sobie terapię z programem od Forever – Clean 9.

Po co witaminy?

Pytanie, które niektórym wydaje się jak najbardziej zasadne. Są one bowiem źródłem substancji, wspomagających organizm w przeprowadzaniu wielu procesów metabolicznych.

Układ pokarmowy a witaminy

Gdzie można znaleźć witaminy? Przede wszystkim w licznych pokarmach oraz suplementach diety. Niektóre z nich, jak te z grupy B , K oraz kwas foliowy, są syntezowane w przewodzie pokarmowym, choć w niewielkiej ilości. Witamina D z kolei powstaje bezpośrednio w skórze, pod wpływem działania promieni słonecznych.

Trujące witaminy

Mało kto wie, że także i z witaminami można przesadzić. O ile ich spożywanie jest potrzebne, o tyle nadmiar magazynowany przez organizm może wywołać ich toksyczne działanie.

Nieprawdopodobne wieści od specjalistów

Nie tak dawno, Amerykańscy naukowcy przeprowadzili serię badań, nad wpływem witaminy D na proces chudnięcia, co było obserwowane na grupie osób cierpiących z powodu nadwagi. Jednoznaczne wyniki potwierdzają, że u badanych obecność tej witaminy w organizmie była zdecydowanie niższa. Choć nie wiadomo dokładnie, czy ma to związek z nadmierną masą ciała, czy jest wyłącznie przyczyną- jedno należy powiedzieć: witamina D naturalnie ochrania przed nadwagą. Warto zatem, wprowadzają nowe nawyki żywieniowe skoncentrować się na jej odpowiednim dostarczaniu.

Czy istnieją inne cuda?

Niektórzy ze zwolenników stosowania witamin twierdzą, że także te z grupy B ( a więc przede wszystkim B1 i B2) mogą przyśpieszać utratę zbędnych kilogramów. To te substancje biorą bowiem udział w biochemicznych przemianach węglowodanów. Znana jako witamina młodości- witamina A także działa niezwykle pozytywnie na organizm, odmładzając skórę i zdecydowanie poprawiając jej właściwe nawilżenie.

Bez witamin ani rusz

Nie da się jednak dokładnie określić, która ze współcześnie znanych witamin ma wpływ na przyśpieszenie metabolizmu. Mimo wszystko, niemalże każdy dietetyk poleca ich przyjmowanie w codziennej, regularnej diecie.

Niebezpieczna samowolka

Żaden najbardziej rygorystyczny jadłospis nie jest w stanie sprostać dziennemu zapotrzebowaniu witamin i minerałów. Dlatego też dodatkowa suplementacja wydaje się niezbędna w procesach odchudzania. Dlatego warto zastosować jadłospis urozmaicony i bezpieczny, aby nie utracić wraz ze zbędnymi kilogramami także swojego zdrowia.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.