Stale towarzyszy Ci uczucie przemęczenia? Włosy wypadają i straciły dawną objętość? Często sięgasz po niezdrowe przekąski? Nie stronisz od alkoholu i papierosów? Twojemu organizmowi potrzebny jest detox. Czas na kompleksowe oczyszczanie organizmu, które przywróci dobre samopoczucie i poprawi ogólny stan Twojego organizmu. Gotowi? Czas start!

Skąd biorą się toksyny w organizmie?

Spożywanie dużej ilość wysoko przetworzonej żywności i napojów, zawierających sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku i konserwanty, nie pozostaje obojętne dla Twojego organizmu. Używki takie, jak papierosy i alkohol, również nie wpływają pozytywnie na biologiczną równowagę flory jelit. Kawa, mocna herbata, przyjmowane leki, kosmetyki, środki czystości, powietrze. Do naszego organizmu przenika wszystko to, czym oddychamy i co spożywamy. Chemiczne substancje odkładają się w naszym organizmie. Nasze ciało nie jest w stanie poradzić sobie z nadmiarem toksyn.

Kiedy rozpocząć detoks?

Zastanawiasz się czy oczyszczanie organizmu jest dla Ciebie? Zajrzyj na stronę: https://zbygniew.pl/fitstyle/jak-oczyscic-jelita-z-kamieni-kalowych/, gdzie dokładnie opisano różne metody oczyszczania.

Detoksykacja to stopniowy proces, który odkwasi i oczyści Twój organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii, zalegających w Twoim ciele. Jak każdy proces, detox, powinien zostać rozłożony w czasie. Podejmowanie radykalnych działań, może przynieść przykre konsekwencje. Dlatego działaj, ale postępuj rozsądnie. Jeśli zmagasz się z chorobą, przed przystąpieniem do detoksykacji skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem. Kiedy warto pomyśleć o detoksie?

  • stale czujesz się zmęczona;
  • jesteś rozdrażniona;
  • masz problemy z koncentracją i zasypianiem;
  • nadmiernie wypadają Ci włosy,
  • paznokcie są kruche i często się łamią;
  • skóra jest przesuszona, pojawiły się przebarwienia;
  • masz problemy trawienne i częste wzdęcia;
  • towarzyszy Ci uczucie ciężkich nóg i obrzęk.

To symptomy, które świadczą o tym, że warto sięgnąć po detoks.

Jak rozpocząć oczyszczanie?

Proces oczyszczania organizmu najłatwiej rozpocząć od odstawienia tego, co najbardziej szkodzi naszemu organizmowi. Zminimalizuj ilość wypalanych papierosów, spożywanego alkoholu, unikaj kawy i mocnej herbaty – zastąp ją zieloną herbatą i woda mineralną. Dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość płynu dziennie – około 2,5 litra – co przyspieszy procesy metaboliczne i walkę z toksynami. Postaw na zdrową dietę – unikaj przetworzonej żywności. Sięgnij po produkty, posiadające właściwości antyoksydacyjne, które wspomagają usuwanie wolnych rodników. Czerwone mięso zastąp kaszą jaglaną. Zminimalizuj ilość spożywanych produktów mlecznych, zastąp je zdrowymi sałatkami. Sięgnij po napary ziołowe o działaniu moczopędnym. Codziennie rano wypijaj szklankę przegotowanej wody z sokiem z połówki cytryny.

Jak wspomóc detoksykację?

Wszystkie działania powinny być prowadzone regularnie. To właśnie systematyczność i wytrwałość są kluczem do efektywnego oczyszczania organizmu. Możesz wspomóc ten proces sięgając po specjalne preparaty. Detox + Cholester to suplement diety przyspieszający detox organizmu oraz stabilizujący poziom cholesterolu. Preparat w swoim składzie posiada wyłącznie naturalne składniki, od wieków wykorzystywane we wschodniej medycynie naturalnej. Więcej na temat składu i zastosowania preparatu przeczytasz na  http://www.cholester.pl/detox/

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.