Coraz szybsze starzenie się społeczeństwa jest jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. W parze z tym zjawiskiem idzie przede wszystkim wysokie ryzyko wystąpienia chorób otępiennych. Choroby takie jak Alzheimer czy demencja starcza to ściślej rzecz ujmując szereg objawów przejawiających się w postaci różnorodnych zaburzeń ruchu i postawy. Są one wynikiem trwałego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Konieczna pomoc

W przypadku schorzeń otępiennych zaleceniem lekarzy jest jak najszybsze podjęcie skutecznej terapii. Niejednokrotnie publiczne ośrodki medyczne są przepełnione, dlatego możliwości leczenia w nich są znacznie ograniczone. Z tego względu jedynym wyjściem okazuje się wykupienie pakietów medycznych w prywatnych szpitalach i placówkach. Ważna jest bowiem szybka diagnoza i rozpoczęcie terapii uzależnionej od stopnia zaawansowania choroby. Niezwykle istotne oprócz leczenia farmakologicznego jest w tym wypadku także systematyczność i intensywność zajęć rehabilitacyjnych. W zetknięciu się z chorobami otępiennymi konieczne staje się sprawowanie nad takimi pacjentami całodobowej opieki. Obniżona sprawność umysłowa w znacznym stopniu utrudnia chorym normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Największe trudności to:

  • kłopoty w codziennej komunikacji z drugim człowiekiemSeite: 1 von 2
  • problemy w poruszaniu się czy przygotowywaniu posiłków.

Seniorzy cierpiący na zaburzenia pamięci stanowią coraz większą liczbę chorych. Dlatego szybka diagnoza oraz rozpoczęcie leczenia jest tak istotne. Obecnie dostępne pakiety medyczne obejmują między innymi kompleksowe badania krwi, dzięki którym możemy liczyć między innymi na szereg specjalistycznych badań profilaktycznych. To właśnie one w znacznym stopniu mogą pomóc w szybkiej diagnozie, co bezpośrednio wpływa na skuteczność podejmowanej terapii i lepsze perspektywy w leczeniu tej grupy pacjentów.

Jednym z podstawowych badań sprawdzających nasz stan zdrowia jest morfologia. To właśnie to proste badanie krwi pozwala określić nasz stan zdrowia. Wśród najczęściej spotykanych dolegliwości wymienia się chociażby osłabienie, brak apetytu czy bladą skórę. Żadnych z tych objawów nie powinniśmy jednak bagatelizować. Może to być na przykład początek anemii. A przecież wykonanie prostego badania pozwala wykryć w naszym organizmie każdy stan zapalny, który mógł zostać wywołany chociażby przez infekcję wirusową czy bakteryjną.

Regularne badania i bezproblemowy dostęp do opieki zdrowotnej pozwalają bowiem wychwycić wiele niebezpiecznych chorób. Jeśli zatem chcemy kompleksowo zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny, to powinniśmy zdecydować się na profilaktyczne badania. W szczególności osoby starsze narażone są na większe ryzyko zachorowań. Kupując pakiety medyczne w prywatnych ośrodkach, zyskują oni zatem dużą szansę na szybką i trafioną diagnozę. A takie badania jak morfologia krwi można przecież bez problemu wykonać w prywatnym laboratorium o dowolnej porze, tym bardziej że wyniki także otrzymamy zazwyczaj tego samego dnia. Z tego powodu z usług prywatnej opieki zdrowotnej z powodzeniem zaczyna korzystać znaczna cześć społeczeństwa.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.