Jeszcze do niedawna wiosna była obecna tylko w kalendarzu. Nic więc dziwnego, że na ulicy co rusz można było spotkać przygnębionych, okutanych w ciepłe swetry i kurtki ludzi.

Niedobór słońca szkodził nawet aplikacjom pogodowym, które zamiast wskazywać zachmurzenie, uparcie twierdziły, że jest „ponuro”. I chociaż ostatnie dni są już niezwykle ciepłe, wciąż jeszcze czujemy potrzebę poprawienia humoru zepsutego jesienną aurą. Poniżej przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na pokonanie tegorocznej wiosennej chandry.

W zdrowym ciele…

… zdrowy duch. To nie przereklamowany slogan, ale najprawdziwsza prawda. Gdy się ruszamy, organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Zainwestujmy zatem w karnet na siłownię lub basen, potańczmy (chociażby w domu przed lustrem), wprowadźmy w życie dawno planowaną wycieczkę rowerową albo górską wyprawę. Możemy także po prostu pójść na spacer. Pomysłów jest wiele, a reguła tylko jedna – wybrana aktywność ma nam przypaść do gustu. Uprawianie sportu, którego nie lubimy, tylko dlatego że jest modny lub łatwo dostępny, nie pomoże nam w misji poprawienia humoru.

Zakupy zawsze w modzie

Wśród najlepszych sposobów na kiepski humor od lat znajdują się zakupy. Szafa wymaga uzupełnienia? Biblioteczka świeci pustkami? A może przydałoby się odmalować ściany w mieszkaniu lub odświeżyć jego wygląd o nowe dodatki? Warto rozejrzeć się za korzystnymi promocjami i wyprzedażami, których wiosną jest naprawdę sporo. I pamiętajmy: nieważne, jakiego typu będą to zakupy. Istotne jest, czy wywołają uśmiech na naszej twarzy i satysfakcję z dobrze spełnionego zadania.

SPA – profesjonalne lub domowe

Świetnym sposobem na złe samopoczucie jest również relaks w SPA. Jeśli mamy więcej czasu do zagospodarowania, możemy skorzystać z naszych oszczędności lub wziąć pierwszą darmową pożyczkę i wyjechać w góry lub nad morze. Tam, wśród ciszy i spokoju, korzystając z profesjonalnych zabiegów, odpoczniemy od wszelkich trosk. Jeżeli natomiast do dyspozycji zostaje nam kilka godzin, warto przeszukać oferty salonów SPA we własnym mieście. Dobrym pomysłem jest również przeszukanie internetu – łatwo można znaleźć tam przepisy na naturalne peelingi czy maseczki, które z powodzeniem zastosujemy w domu.

Dieta szczęścia

Słodycze co prawda poprawiają humor, ale efekt szybko mija, a nasz nastrój ostro pikuje w dół, co wywołuje potrzebę zaaplikowania kolejnej dawki przekąsek. Jak łatwo się domyślić, nie jest to najlepsze dla naszej figury. A lato za pasem… Aby odpędzić kiepskie samopoczucie, jednocześnie zachowując zdrowie i ładny wygląd, warto postawić na regularne posiłki (co 3-4 godziny), unikać produktów z białej mąki oraz tych z dużą ilością cukru, a przede wszystkim umieszczać na talerzu warzywa. Ważna jest różnorodność – marchewce do każdego posiłku mówimy nie!

Rodzina i przyjaciele

Widok tych, których kochamy, potrafi skutecznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Wygospodarujmy więc dzień lub nawet kilka godzin wolnych od pracy i przeznaczmy ten czas tylko dla nich. Może krótki wypad w plener, spacer po mieście i wizyta w ulubionej lodziarni, wspólna zabawa z dziećmi lub rozmowa z przyjaciółką? Wylogujmy się z internetu, wyłączmy telefon. W ten sposób zapomnimy o stresie i na nowo odkryjemy uroki spędzania czasu offline.

Pozytywne nastawienie

Ostatni punkt w wyliczance to de facto klucz do sukcesu. Zmiana myślenia nie jest łatwa, kiedy wszystko wydaje się iść nie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, a wszyscy wokół zdają się rzucać nam kłody pod nogi. Warto jednak zrozumieć, że naszego nastroju nie determinują inni ludzie, lecz my sami. Jeśli więc zaczniemy dostrzegać pozytywne strony każdej sytuacji, na naszej twarzy zagości uśmiech, a w sercu życzliwość.

Tagi: , , , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.