Jeśli często robimy zakupy przez internet to powinniśmy pomyśleć o wygodnym dokonywaniu płatności. Sieć charakteryzuje się tym, że można w niej szybko i łatwo wszystko znaleźć, ale jednocześnie jest możemy narazić się na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.
Każdy kto sporo czasu spędza w internecie z pewnością nie raz zetknął się z jakimś niebezpiecznym wirusem. Celem cyber przestępców jest przejmowanie danych nie tylko o naszym komputerze, ale także o nas samych. Chcą oni wiedzieć na jakich stronach przebywamy najczęściej, chcą wiedzieć co kupujemy w sieci oraz jak dokonujemy płatności. Co prawda nasze internetowe konta bankowe są bardzo dobrze chronione przez specjalne systemy niemniej jednak to my jako użytkownicy internetu możemy się jeszcze dodatkowo zabezpieczyć na przykład przed kradzieżą pieniędzy.
I tak na przykład jeśli robimy wspominanie wcześniej zakupy internetowe to korzystając z systemów typu Paybynet możemy wybrać płatność kartą internetową. Dzięki temu nawet jeżeli nasze dane trafią w ręce jakichś oszustów to będziemy mieli pewność, że z naszego konta nie zginą wszystkie nasze oszczędności. Karta internetowa służy tylko i wyłącznie do płacenia w sieci.
Przypisany jest do niej osobny numer rachunku i to naszym zadaniem jest jego zasilenie. Nie musimy przelewać tam wszystkich naszych pieniędzy. Jeżeli na przykład pragniemy kupić sobie nowe buty to ten rachunek zasilimy tylko określoną kwotą. Dzięki temu nie dość, że nie wydamy więcej to jeszcze będziemy chronić nasze pieniądze. 

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.