W czasie życia prawdopodobnie wszystkich z tu obecnych nadchodzi tego rodzaju sytuacja, kiedy w głowie zaczyna kłębić się plan o poszerzeniu rodziny. Spora część przedstawicielek płci pięknej zwyczajnie posiada tego rodzaju potrzebę. Z innej strony u facetów zwyczajowo przychodzi to z upływem lat. Jednakże bez patrzenia na płeć mamy ochotę przekazywać osobistą miłość kolejnym pokoleniom. Chcemy by nasz ród, tradycja oraz zwyczaje były przedłużone. Potrzebujemy przekazywać swą wiedzę, pokazywać dzieci. Podnieca nas możliwość zainicjowania nowego życia, jakie nadzieję pokłada wyłącznie w nas.
Dziecko, które jest bezbronne i bez naszej opieki sobie nie poradzi. Małe dzieci są niezwykle delikatne i trzeba być przy nich uważnym. Dlatego młodzi rodzice tak mocno obawiają się opiekowania się własnym pierwszym dzieciątkiem. Nie mają w przeważającej ilości przypadków żadnego pojęcia o realnych zapotrzebowaniach takiego rodzaju stworzonka. Nie znają rozwiązań na najbardziej prozaiczne pytania, np. ile mleka pije niemowlak lub czy można dawać dziecku smoczek czy też w którym momencie należy podawać marchewkę. Odpowiedzi na wymienione jak i inne pytania szukają w książkach, na blogach, pytają rodzeństwa, znajomych. Teraz posiadamy ogromny dostęp do wiedzy i warto z niego korzystać. Dosłownie każdy świeży ojciec lęka się błędów. Stresuje się, że zrobi przykrość swemu dzieciaczkowi. Dlatego w w chwili obecnych prowadzone są specjalne szkolenia dla młodych ojców na których da się dowiedzieć na przykład ile mleka powinien pić noworodek albo jakim sposobem zmieniać pieluszkę. Prowadzone są także zajęcia praktyczne obejmujące dedykowane zadania dla kobiet w ciąży oraz np. wymienioną przed chwilą zmianę pampersa ćwiczoną na odpowiednich wymiarów lalce.
Przyszły ojciec i mamusia w czasie ciąży zamawiają łóżka, wózeczki, pieluchy praz ciuchy. Warto jednak, aby był to wybór mądry, a nie dokonany pod wpływem roztargnienia. Niezawodny wózek musi nadawać się do użytku przez lata dla następnych dzieciaków. Najlepiej byłoby gdy byłby zaopatrzony w specjalną torbę pod wózkiem. Ma się możliwość do niej włożyć pieluchy, ubranka, chusteczki, smoczek, grzechotki itp. Z drugiej strony odpowiednie łóżeczko to takie, które jest mocne i nie wykrzywia się. Jeśli o to chodzi mogę zalecić kojce składane. Dzięki siateczce dziecko samo nie wyjdzie, a ma szansę analizować bez problemu otaczający je świat. W efekcie tego, że takie łóżko jest przenośne można je ze sobą wozić na urlop lub na wypad do rodziny.

Ile mleka pije noworodek?

Takie pytanie trapi każdą świeżą mamę. Tatusiów również. A to dlatego, że dobrze pojmują, iż przy wychowywaniu dziecka liczy się każdy szczegół, każde pytanie. Nawet to ile pije, ile konsumuje jest bardzo istotne dla jego rozwijania się. Nie można pozwolić, aby wchłonęło nadmiernie wieką ilość posiłku, jednakże należy również przypilnować, aby nie było go zbyt mało. Najważniejszy jest wypośrodkowanie tego. O tym konkretnie napisał młody tata: https://zbygniew.pl/rodzina/dziecko/ile-mleka-powinno-pic-dziecko/. Wiem, iż całość tej wiedzy brzmi strasznie, ale wierz, iż wychowanie dziecka, oglądanie jego przemian, wzrostu oddaje z nadpłatą wszystkie niedogodności. Warto więc przemęczyć się przez wszelkie księgi i strony internetowe, aby zrozumieć jak najwięcej by następnie zrobić możliwie małą ilość pomyłek.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.