Zazwyczaj, gdy dowiadujemy się o możliwości zakupienia prywatnej polisy zdrowotnej, sam pomysł bardzo nam się podoba, ale wiemy o tym ubezpieczeniu tak mało, że ostatecznie nie decydujemy się na zakup. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele z takim ubezpieczeniem możemy zyskać.

Czasem kilka ważnych szczegółów dotyczących ubezpieczenia sprawiłoby, że wiedzielibyśmy jaką decyzję podjąć. Obawiamy się ukrytych kosztów, haczyków, kłopotów z umową – niepotrzebnie. Polisę zdrowotną możemy potraktować jak abonament w sieci komórkowej – umowa ma określony czas trwania i określony zakres, którego nikt nie zmieni nam bez naszej zgody.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co to jest?

Teoretycznie – większość z nas posiada prawo do darmowej opieki medycznej z racji posiadania umowy o pracę. Jednak jak to wygląda w praktyce – każdy z nas wie. Na wizytę u specjalisty musimy czekać kilka miesięcy, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może odbyć się nawet za kilka dni, badania wykonamy jedynie odpłatnie.

To, co najbardziej szokujące – to fakt, że większość z nas płaci minimum 160 zł miesięcznie na poczet składki ubezpieczenia zdrowotnego. Jak to możliwe? Otóż z każdej pensji jest pobierane aż 9% naszego wynagrodzenia właśnie na ubezpieczenie zdrowotne. Oznacza to, że przy najniższych możliwych dochodach jest to aż 160 zł.

Prywatna polisa zdrowotna jest z kolei dobrowolna – to od nas zależy czy zdecydujemy się na zakup takiego ubezpieczenia, jak długo będziemy korzystać z takiego rozwiązania oraz – jaki koszt poniesiemy.

Wybór ubezpieczeń zdrowotnych jest naprawdę spory, podobnie jak ich oferta jest różnorodna. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie.

Ubezpieczenie zdrowotne działa na zasadzie abonamentu – podpisujemy umowę na 12 miesięcy, w ramach której możemy korzystać z:

  • Darmowej opieki medycznej w prywatnych placówkach;
  • Darmowych badań diagnostycznych;
  • Wizyt domowych;
  • Rehabilitacji;
  • Szczepień przeciwko grypie, WZW typ A, B, odkleszczowemu zapaleniu opon mózgowych;
  • Badań specjalistycznych jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa;
  • Opieki stomatologicznej.

To, na co się zdecydujemy – zależy od nas samych. Niedawno wyleczyliśmy wszystkie zęby, zaszczepiliśmy się przeciwko grypie? Możemy wybrać polisę, która skupi się na szerokim wybierze specjalistów lub darmowych badaniach. Aktywnie uprawiamy sport i jesteśmy narażeni na kontuzje? Znajdźmy ofertę, która zapewnia wizyty u ortopedy oraz rehabilitacje.

Kierujmy się swoimi potrzebami. Nie musimy wybierać najdroższej oferty, która zapewni nam maksymalną ochronę, ponieważ mało kto takiej rzeczywiście potrzebuje. Dobre ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl mogą zaoferować nam naprawdę wiele różnych, korzystnych opcji.

Koszt polisy zdrowotnej

Na cenę wpływ ma przede wszystkim brak porównania oraz zakres, na jaki się zdecydujemy.

Jeżeli przed zakupem nie porównamy naszej oferty z innymi, dostępnymi na rynku – możemy przepłacić, ponieważ okazać się może, że z powodzeniem znajdziemy tańsze produkty.

Z kolei zakres ma również spore znaczenie – towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne możliwości – znajdziemy ofertę, która umożliwia nam skorzystanie z pomocy 6 specjalistów, jak i 65 specjalistów. Badań możemy wykonać 33, jak i 466. Mamy określone problemy zdrowotne i korzystamy z pomocy jedynie u ginekologa i okulisty? Nie musimy wówczas decydować się na pakiet z maksymalną liczbą specjalistów – przecież z pomocy większości z nich nie skorzystamy.

Jeśli interesuje nas cena, warto sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji.

Przed zakupem warto również zastanowić się nie tylko jaki zakres może nam być potrzebny, ale również – ile miesięcznie chcemy przeznaczyć na polisę zdrowotną. Choć umowa będzie trwała zaledwie 12 miesięcy – może okazać się, że wybraliśmy za wysoką składkę, przez co polisa zdrowotna okaże się zbyt wysokim kosztem, a po jej zakończeniu zrezygnujemy z polisy zniechęceni. Nie o to w tym chodzi – dopasujmy ubezpieczenie do własnych potrzeb, ale i możliwości – będzie wówczas łatwiej znaleźć nam najlepszą ofertę.

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.