Współczesne badania ostrzegają, że depresja- a więc poważna choroba psychiczna dotyka co roku coraz większą liczbę osób w różnym wieku. Choć wielokrotnie powtarzamy, że problem ten z pewnością nas nie dotknie, można profilaktycznie zastosować pewne sprawdzone rozwiązania, dzięki którym ryzyko wystąpienia tej dolegliwości będzie zdecydowanie mniejsze.

Ograniczaj stres

Każdy, długotrwały i intensywny stres może stać się podstawowym czynnikiem wywołującym depresję. Niestety codzienne obowiązki fundują nam wystarczająco dużo stresu. Warto więc zrobić wszystko, aby unikać dodatkowych porcji nerwów. Oddzielanie życia zawodowego od prywatnego., stabilizacja czy dobra organizacja bądź dystans mogą sprawić, że życie stanie się przyjemniejsze.

Odpoczywaj

Nie tylko ciało, ale także nasz umysł wymaga regularnej regeneracji. Dlatego warto zadbać o odpowiednią porcje odpoczynku i relaksu. Niektórzy twierdzą, że nie potrafią odpoczywać, naukowcy za to odpowiadają, że przecież można się tego nauczyć.

Dieta i sen

Posiłki bogate w różnorodne substancje odżywcze i minerały stanowią podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podobnie jest z odpowiednią dawką snu, która powinna być obowiązkiem każdego z nas. Aby zadbać o własne zdrowie psychiczne, należy przestrzegać pewnych zasad.

Mierz siły na zamiary

Niekiedy ambicje sprawiają, że stawiamy sobie za wysokie cele, których w efekcie nie jesteśmy w stanie zrealizować. Wówczas rozpoczynamy obwinianie siebie za kolejne niepowodzenie. Tym czasem prostym rozwiązaniem okazuje się patrzenie realnie na sytuację i stawianie poprzeczek możliwych do przeskoczenia.

Magnez

Jak wskazują badania, niedobór magnezu może doprowadzić do depresji i nerwicy. Wszystko przez to, że pierwiastek ten odpowiada nie tylko za pracę mięśni ale również przenoszenie impulsów nerwowych. Zadbajmy zatem, aby nigdy nie zabrakło go w naszym organizmie.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.