Zapewne żaden człowiek nie wyobraża sobie bezstresowego życia. Choć chcielibyśmy bardzo uniknąć nerwowych sytuacji, jest to niemożliwe. Niekiedy do takich przypadków zaliczyć można poznanie z nowymi osobami, egzaminy na studiach,, nowa praca czy też narodziny dziecka albo…ślub. Na każdą z tych sytuacji można jednak znaleźć odpowiednią metodą, którą w większości przypadków po prostu testujemy. Czy można jednak mówić o pewnych sposobach uniwersalnych? Na pewno wiele z zaprezentowanych poniżej pomoże w rozładowaniu stresu. Choć na chwilę…

Taniec leczy

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, regularny taniec sprzyja minimalizowaniu stresu oraz zmęczenia, które niekiedy ogarnia cały organizm. To sposób na zapobieganie występowaniu bólu głowy, ramion czy pleców. Dzięki tańcowi każdy człowiek może się również poczuć dobrze we własnym ciele i zyskać szacunek oraz zwiększenie własnej wartości.

Uśmiech!

Choć brzmi to banalnie, najnowsze badania potwierdzają, że uśmiech także ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Nawet z trudem wymuszony grymas ma wpływ na nasze samopoczucie! Pozwala bowiem zmniejszyć stopnień niepokoju i lęku. Jak udowodnili amerykańscy naukowcy, każdy rodzaj uśmiechu, bez względu na to, czy sztuczny czy szczery może poprawić samopoczucie, a przy okazji obniżyć ciśnienie krwi, czy tętno.

Chciałabyś począć dziewczynkę? Musisz częściej się stresować

Brytyjscy naukowcy z Oxfordu dowiedli, że kobiety, które przeżyły silny stres, mają o wiele większe szanse na poczęcie dziewczynki. To nieprawdopodobne, ale zawiera w sobie cząstkę prawdy.

Stosuj się do wskazówek

Jak pokazują niektóre badania, sam stres nie zawsze mieć negatywne skutki i być kojarzonym wyłącznie z czymś nieprzyjemnym. Tym bardziej, że na całym świecie znane są najróżniejsze metody, pozwalające na coraz skuteczniejszą metodę z nim. Wystarczy tylko dostosować się do podstawowych wskazówek, aby poczuć się zdecydowanie lepiej. Warto to zapamiętać i korzystać, przy każdej okazji.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.