Nauka techniki poprawnego wykonywania marszu Nordic Walking wymaga czasu. Wielu ludziom wydaje się, że jest to zwykłe machanie kijkami, dlatego większość z nich wykonuje to nieprawidłowo i taki marsz z kijkami nie przynosi im żadnych korzyści fizycznych.

A więc nauczmy się prawidłowej techniki w Nordic Walkingu:

  1. Najpierw przejdź odcinek bez kijów. Przyśpieszając i zwalniając kroku. Pozwól  ciału na naturalny ruch, tak aby ręce pracowały jak wahadła do przodu i do tyłu.  Zwróć uwagę na pracę swoich rąk. W miarę jak będziesz przyśpieszać ręce będą się bardziej wychylały do przodu i do tyłu.
  2. Bierzemy kijki w połowie długości i idąc dołączamy do tego naprzemienny ruch rękami. Lewa noga, prawa ręka. Ręce powinny być rozluźnione a ruch powinien mieć miejsce w stawie barkowym a nie łokciowym, nie zginamy łokci.
  3. Zakładamy kijki (wkładany ręce w uchwyty kijków – rękawiczki) i nie trzymając ich (kijki zwisają) maszerujemy pilnując aby nogi i ręce pracowały naprzemiennie.
  4. Powtarzamy poprzednie ćwiczenie trzymając kijki, ale staramy się, by wbijały się one naturalnie. Nie uginamy łokci. Staramy się zamykać dłoń gdy kijek jest z przodu a nastepnie ją otwierać umożliwiając pozostanie kija z tyłu.
  5. Dokładamy wybicie się z kijka i delikatną rotację barków.

Trzeba pamiętać, że początkowo musimy starać się wykonywać wszystko dokładnie. Po jakimś czasie ruchy naszego ciała, a przedewszystkim rąk, jak to mówią sportowcy, „wejdą nam w krew”. Wykonywanie wtedy chodu Nordic Walking stanie się naturalne.

Tagi: ,

Notka od autora

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.