Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak istotny wpływ na jakość naszej skóry ma idealnie wykonany, codzienny demakijaż. Warto tej czynności poświęcić więcej czasu każdego dnia, by skóra mogła czerpać jak najwięcej substancji odżywczych z nakładanych na nią kosmetyków oraz aby mogła najzwyczajniej w świecie swobodnie „oddychać”. Idealny demakijaż trwa około 5-10 min i składa się z 3 kroków:

Mycie twarzy

Mycie – do mycia twarzy najlepiej posłużą nam pianki bądź żele. Każdy z tych kosmetyków znajdziemy w drogeriach bądź aptekach z podziałem na rodzaje skór: tłustą, suchą, naczyniową, wrażliwą. Aplikacja pianek i żeli jest niezwykle łatwa, szybka, ekonomiczna i przyjemna – należy zwilżyć dłonie bądź twarz wodą, na dłonie nałożyć dozę kosmetyku i ruchami masującymi zaaplikować na skórę (niektóre pianki i żele można stosować również na oczy). Nie dość, że usuwamy z twarzy makijaż i zanieczyszczenia, to przy okazji wykonujemy delikatny masaż pobudzający krążenie. Ważne, by przy masażu wykonywać ruchy zgodne z kierunkiem przebiegu mięśni, tak, by nie naciągać nadmiernie skóry. Na koniec zmywamy kosmetyk obficie wodą. Bardzo ważne jest, by do mycia twarzy NIGDY nie stosować mydła. Możemy sobie naprawdę nadmiernie wysuszyć skórę. Niech mydło pozostanie do mycia rąk, po którym zawsze powinniśmy zaaplikować krem do skóry dłoni.

Doczyszczenie

Doczyszczenie – mistrzem w najdokładniejszym oczyszczeniu twarzy jest nieustannie płyn micelarny. Posiada on maleńkie cząsteczki, tzw. micele, które pochłaniają ze skóry: łój, sebum, zanieczyszczenia, kosmetyki i wszystko to, co jest skórze zbędne. Działa niczym odkurzacz, wymiatając najdrobniejsze zanieczyszczenia. To bardzo ważny krok w demakijażu. Na wacik nanosimy odrobinę płynu, przemywamy twarz i jeśli wacik jest brudny, powtarzamy czynność. Gdy wacik jest czysty, mamy gwarancję, że skóra została odpowiednio oczyszczona.

Tonizacja

Tonizacja – toniki służą nam do przywrócenia skórze odpowiedniego pH. Mimo pojawiających się na rynku nowych rodzajów toników, jest to ich głównym zadaniem. Tonik nanosimy na skórę za pomocą wacika kosmetycznego bądź wklepujemy dłońmi.

Po idealnym oczyszczeniu skóry możemy spokojnie nanieść krem dobrany do potrzeb skóry. Czynność demakijażu należy wykonywać rano i wieczorem. Pamiętajmy, iż po nocy skóra brudzi się, poci, kurzy. Demakijaż wykonywany rano jest tak samo ważny, jak ten wieczorny.

Tagi: , , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.