Serum pod oczy jest bardzo ważnym kosmetykiem w terapii przeciwstarzeniowej. Trzeba jednak nakładać je bardzo uważnie i rozsądnie dobierać do niego kremy. Jeśli nauczysz się zasad poprawnego używania serum pod oczy, kurze łapki jeszcze długo nie zagoszczą na twojej twarzy.

Serum pod oczy ‒ jak poprawnie je aplikować

Serum pod oczy to wyjątkowo istotny kosmetyk w terapii przeciwstarzeniowej. Zawiera dużo więcej składników aktywnych niż zwykły krem pod oczy, dlatego aplikację serum pod oczy powinnyśmy traktować jak przystawkę przed jedzeniem: powinna się pojawić przed zasadniczym posiłkiem, żeby rozbudzić apetyt i w pełni nasycić organizm. Dzięki serum pod oczy dostarczasz bowiem wszystko, czego potrzebuje skóra w skoncentrowanej formie. Skóra pod oczami jest jednak bardzo delikatna, dlatego poprawne nakładanie serum pod oczy jest bardzo ważne.

Przede wszystkim zapamiętaj zasadę: najpierw stosujemy gęste kosmetyki, a następnie te rzadsze. Serum pod oczy ma skoncentrowaną formę, dlatego powinnaś zaaplikować je tuż po oczyszczeniu twarzy, kiedy jest najbardziej chłonna. Dzięki temu składniki aktywne będą mogły dotrzeć do głębszych warstw skóry.

Bardzo ważne jest również uważne stosowanie serum pod oczy z innymi kosmetykami. Jeśli nie są tej samej marki, mogą wejść w reakcje z kremem, tworząc niepożądane efekty, dlatego zawsze sprawdzaj etykiety produktów, które stosujesz.

Kolejna bardzo ważna zasada dotycząca aplikacji serum pod oczy, to technika nakładania. Kilka kropelek serum nałóż najpierw na skórę pod oczami, a następnie delikatnie wklepuj. Nie naciągaj skóry, a nie jej nie pocieraj. Jest to bowiem bardzo delikatne i wrażliwe miejsce, którego niewłaściwe traktowanie może przyspieszyć pojawienie się zmarszczek.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.