W przypadku, gdy zmiany trądzikowe są bardzo mocno nasilone może dojść do występowania przebarwień i nierówności skóry. Z ustępowaniem wykwitów wiąże się również powstawanie blizn – jest to jednak skrajny przypadek. Dzięki szeroko rozwiniętej medycynie estetycznej oraz dostępnych na rynku kosmetyków , możemy sobie z nimi świetnie poradzić lub przynajmniej w dużym stopniu ograniczyć ich widoczność.

Zabiegi kosmetyczne

Metody stosowane w kosmetologii służą nie tylko poprawie stanu metabolicznego skóry, przywracając jej równowagę i lecząc powstałe nieprawidłowości. Są także w stanie znacząco wpłynąć na wygląd zewnętrznej powłoki naszego ciała, na twarzy.

Bardzo często wiążą się one z koniecznością regularnego uczestniczenia w zabiegach oraz kontrolowania czynności skóry. Dużym ich minusem jest to, że są niekiedy bardzo kosztowne. W związku z tym, nie wszystkie osoby będą w stanie pozwolić sobie  na częste wizyty w salonach kosmetycznych.

Laser

Jednym z takich zabiegów pomagających wygładzić skórę i zapewnić jej właściwą pielęgnację jest oddziaływanie lasera. Za pomocą drobnej wiązki światła, kosmetyczka maskuje nierówności skóry. Działaniem tym objęte są nawet te obszary, których możemy nie widzieć gołym okiem. Jest to metoda całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Pomaga również skórze przywrócić estetyczny wygląd.

Kolagen

Inną metodą są zabiegi z użyciem kolagenu. Ten składnik jest jednym z podstawowych budulców naszej skóry. Warto również wiedzieć, że pomaga jej się prawidłowo zregenerować i przywraca zakłócony metabolizm. Zabieg ten należy cyklicznie powtarzać, by uzyskać jak najlepszy efekt.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to technika, która ma na celu pobudzenie skóry do jej własnej pracy metabolicznej. Chodzi tutaj przede wszystkim o odnawianie powierzchownych warstw naskórka oraz budowanie prawidłowej architektoniki skóry. Mikrodermabrazja jest skuteczna w przypadku bardzo niewielkich blizn o charakterze nierówności. W przypadku głębszych zmian, obejmujących niższe warstwy zewnętrznej powłoki naszego ciała, może okazać się nieskuteczna.

W domowym zaciszu

Oprócz sposobów na blizny po trądziku, które dostępne są w salonach piękności, istnieją także domowe metody na radzenie sobie z nierównościami, przebarwieniami i bliznami na skórze. Są one \ w 100%  oparte na naturalnych składnikach. Mowa tutaj o miodzie, cytrynie, czosnku. Warto jednak mieć świadomość, że do zabiegów pielęgnacyjnych można również wykorzystywać ekstrakty z owoców cytrusowych lub naturalne oleje (takie jak oliwa z oliwek).

Są one znacznie tańsze i dostępne dla większej grupy osób niż metody kosmetologiczne.

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.