Fotodepilacja polega na wykorzystaniu światła emitowanego do trwałego usunięcia owłosienia. Podczas zabiegu odczuwany jest mniejszy ból niż przy standardowej depilacji laserowej. Jej koszta są znacznie niższe , natomiast uzyskany efekt jest już widoczny po kilku zabiegach. Fotodepilacja zaczyna ostro konkurować na rynku z depilacją laserową o tytuł „ Najskuteczniejszej metody usuwania włosków”

Skuteczna depilacja…

Urządzenie, które jest wykorzystywane przy zabiegu depilacji laserowej pomaga trwale usunąć zbędne owłosienie na skórze. Dzieje się tak, dlatego że wiązka lasera o odpowiedniej długości fal, na stałe uszkadza cebulki włosowe. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty należy powtórzyć wizytę w gabinecie kosmetycznym około 4 – 5 razy dla każdej części ciała. Między pierwszym a drugim zabiegiem powinno być około 2 miesięcy przerwy. Kolejny może być wykonany nawet za pół roku, o ile poprzednie dadzą efekt w postaci utraty części owłosienia. Nie da się jednoznacznie określić liczby zabiegów dla konkretnej osoby, ponieważ każdy organizm jest inny i inaczej go przeżywa.

Skuteczna depilacja zależy między innymi od : kondycji skóry, wyglądu i struktury włosków (najlepsze efekty depilacji laserowej widać przy ciemnym owłosieniu) oraz przestrzegania zaleceń lekarskich. Jeżeli decydujesz się na zabieg depilacji metodą laserową, musisz pamiętać by przed i po zabiegu unikać opalania. Odstawić należy także preparaty z witaminą A i produkty z retinolem. Trzeba również unikać spożywania ziół takich jak dziurawiec i nagietek.

Już podczas zabiegu możesz zauważyć zaczerwienienie skóry, które powinno zniknąć w ciągu 2 – 3 dni. Depilacja laserowa nie należy do najtańszych usług – w przypadku łydek to koszt ok. 500 zł, bikini 400 – 500 zł, a pach 400 zł za jeden zabieg.

… modna fotodepilacja

Podobne warunki należy spełnić w przypadku zabiegu fotodepilacji. Nie może być on wykonywany, kiedy kobieta jest w ciąży, jak również w przypadku osób borykających się z cukrzycą lub mających kłopoty z układem krążenia. Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, na kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z preparatów złuszczających, a zbędne owłosienie usuwać maszynką.

Jaka jest więc różnica między depilacją laserową a fotodepilacją? Po pierwsze cena. Fotodepilacja jest kilkakrotnie tańsza. Pozbycie się włosków z konkretnej części ciała może kosztować zaledwie 100 zł. I właśnie to sprawia, że ta metoda staje się coraz bardziej popularna.

Zdaniem zwolenników, za pomocą impulsów świetlnych można pozbyć się owłosienia niezależnie od jego barwy (to daje nadzieję osobom, które mają jasne włoski). Do fotodepilacji używana jest maszyna IPL i przeciwnicy tej metody wskazują, że przez wytwarzanie fal o innej długości, nie jest on tak skuteczny jak laser.

Polecamy zabieg depilacji : http://www.chirurgiaplastyczna-baranscy.pl/gabinet-kosmetyczny/depilacja-laserowa/

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.