W ostatnich latach pojawił się nowy trend dotyczący depilacji laserowej zapewniający niezwykły komfort i wygodę. Do tej pory taki zabieg wykonywano wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej lub u kosmetyczki. Dziś można go z powodzeniem wykonywać w warunkach domowych. Dzięki nowo opracowanej technologii , urządzenia służące do depilacji laserowej stały się dość powszechne i coraz większa liczba osób posiada taki zestaw u siebie w domu na półce.

Depilacja w domu czy w gabinecie?

Obecnie na rynku oferowane są w sprzedaży urządzenia, które  pozwalają na wykonywanie depilacji laserowej w warunkach domowych. Taki rodzaj zabiegu jest niezwykle komfortowy , zwłaszcza dla osób , które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i nie mają czasu, aby udać się do gabinetu kosmetycznego. Eksperci informują, że urządzenia dopuszczone do domowego użytku są bardzo bezpieczne a ich działanie jest zgodne z obowiązującymi w tym zakresie normami. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje ryzyko wystąpienia powikłań po samodzielnie przeprowadzonej depilacji, bowiem skóra przed zabiegiem powinna być dobrze przygotowana.

Na co uważać?

Lista przeciwskazań jest bardzo długa. Do najważniejszych dolegliwości, które nie pozwalają na wykonanie zabiegu należą:  liczne podrażnienia skóry, świeża opalenizna i również ślady jakiejkolwiek choroby skórnej. W momencie złej samooceny skóry może dojść do wystąpienia szeregu niepożądanych skutków ubocznych w towarzystwie lasera. Aby zabieg był wykonany bezpiecznie w warunkach domowych , warto na początku udać się do kosmetyczki. Profesjonalne porady oraz kuracje kosmetyczne miejsc, które poddamy zabiegowi sprawią, że będziemy odpowiednio przygotowani na kontakt z urządzeniem.

Porównanie domowych depilatorów laserowych

Aby podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu depilatora do domowego użytku, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Najczęściej pierwszą rzeczą na którą się skupiamy jest cena. Obecnie na rynku koszt urządzenia waha się w granicach od 1,5 tys. zł do nawet 6 – 8 tys. zł. Nie należy jednak kierować się przy wyborze tylko ceną . Cechą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest skuteczność działania depilatora i obszar poddany jednorazowej depilacji. Niektórzy producenci podają go w centymetrach, inni zaś w ilości włosków usuwanych w trakcie jednego zabiegu.

Przykładowo jedno z bardziej popularnych urządzeń, którego cena wynosi około 1900 zł potrzebuje aż 25 minut, aby usunąć owłosienie z obszaru skóry o wymiarach 35mm na 14 mm (lub około 180 włosków jednocześnie). Dla porównania tańszy o 250 zł depilator jednorazowo usuwa wyłącznie 60 włosków.

Kolejną różnicą odróżniającą od siebie różne modele depilatorów jest ich jednorazowa skuteczność – mówiąca o tym, po ilu zabiegach uzyskuje się efekt gładkiej skóry i całkowite usunięcie włosków. W tańszych wersjach depilatorów konieczne jest nawet 6-krotne powtarzanie zabiegu dla osiągnięcia zadowalającego efektu.

Polecamy zabieg depilacji : http://www.chirurgiaplastyczna-baranscy.pl/gabinet-kosmetyczny/depilacja-laserowa/

Tagi: ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

  • Ja mam domową wersję ipl – od Panasonika i bardzo mi się to urządzenie podoba. Rzeczywiście jest skuteczne, bezbolesne a do tego włoski odrastają coraz rzadziej, teraz jestem na etapie miesiąca z kawałkiem, a docelowo ma być dwa miesiące. Dla mnie super rozwiązanie.