Golenie się u mężczyzn jest czynnością powszechną, jednak nie wszystkim kojarzy się niestety dobrze. Praktycznie, nie ma mężczyzny, który chociaż raz w życiu nie zmagałby się z podrażnieniami. Zwłaszcza zaś panowie mający typ skóry wrażliwej powinni dbać kompleksowo o skórę, zarówno przed, jak i po goleniu.

Kilka słów na temat podrażnień skóry po goleniu

Podrażnienia po goleniu związane są z tym, że na skutek przetarcia wierzchniej warstwy skóry za pomocą maszynki do golenia dochodzi do naruszenia naskórka. W najlepszym wypadku może się to objawiać delikatnym zaczerwienieniem. Niestety, bywają również sytuacje, kiedy z tego powodu u mężczyzny powstanie stan zapalny. Najważniejsze jest więc to, by dobrze dobrać urządzenie do golenia. Powinno unikać się maszynek jednorazowych, a już na pewno nie korzystać z jednej kilka razy. Wówczas bowiem na urządzeniach tych wytwarzają się bakterie doprowadzające do stanu zapalnego. Kolejną równie istotną kwestią jest stosowanie dobrze dopasowanych kosmetyków takich jak krem nawilżający dla mężczyzn, pianka bądź żel minimalizujący prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień. Te rzeczy każdy mężczyzna powinien posiadać, tym bardziej, kiedy podrażnienia nie występują u niego przypadkowo.

Kosmetyki dzięki jakim poprawi się wygląd skóry

Mężczyźni mający typ skóry wrażliwej faktycznie większą uwagę powinni przykład do tego, jakich kosmetyków używają. Muszą wybierać jedynie takie, dzięki jakim rzeczywiście nie będzie wątpliwości, że ich skóra będzie w lepszej formie. Najlepiej zaś będzie gdy zdecydują się na oparte na innowacyjnych formułach kremy nawilżające. Jeśli dodatkowo będzie znajdować się w nich przynoszący ukojenie naskórkowi aloes to już w ogóle nie ma potrzeby, aby martwić się o kosmetyki dzięki którym można będzie poczuć się lepiej, jak i atrakcyjniej. Skóra bez podrażnień od razu spowoduje poprawę samopoczucia wśród niejednego mężczyzny. Warto wobec tego zobaczyć, co ma do zaoferowania marka Oriflame i wybrać coś dla siebie.

Tagi: , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.