Każda kobieta marzy o jędrnym, kształtnym i efektownym biuście. Aby jednak osiągnąć określone rezultaty, należy zadbać o swoje piersi we właściwy sposób. Specjaliści z różnych dziedzin radzą, jak można to osiągnąć.

Specjalista dermatolog, z Centrum Medycznego ENEL -MED:

To od elastyczności i jędrności skóry zależy wygląd naszych piersi. które nie zawsze trzeba powiększać (http://vesuna.pl/medycyna-estetyczna/nowosc-aquafilling-bodyline-bezoperacyjne-powiekszanie-piersi/). Z wiekiem każdej z nas grozi opadnięcie, co ma związek ze zmniejszoną ilością tkanki tłuszczowej oraz zanikiem ( w pewnym wieku) gruczołu piersiowego. Niekiedy takie sytuacje mają miejsce na skutek nagłej utraty kilogramów czy spadku ilości estrogenów w organizmie. Dużym problemem estetycznym są pojawiające się rozstępy (najczęściej w przypadkach ciąży czy też nabrania masy).

Delikatna skóra piersi wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby ją nawilżyć czy poprawić sprężystość, należy stosować odpowiednie zabiegi i preparaty pielęgnacyjne. Podczas nakładania wszelkiego rodzaju kremu, zalecany jest masaż piersi ruchami okrężnymi bądź też od dołu ku górze.

W gabinetach kosmetycznych dostępne są nowoczesne zabiegi takie jak, mezoterapia kwasem hialuronowym czy Macrolane. Są one przydatne, ale aby uzyskać doskonałe i zadowalające efekty należy pamiętać o odpowiednim biustonoszu, postawie ciała czy ćwiczeniach wzmacniających mięśnie pleców.

Biochemik – kosmetolog, z Laboratorium Kosmetyków Farmona:

Każda skóra na piersiach bardzo szybko traci swoją sprężystość i elastyczność. Aby jednak możliwie najdłużej zachować ich kształtność, trzeba stosować właściwą i sprawdzoną pielęgnację oraz poświęcić swojemu biustowi określony czas.

Podstawą jest peeling, w postaci delikatnego żelu i obecności prysznica (raz zimny, raz ciepły). Po każdej kąpieli należy wmasowywać okrężnymi ruchami balsamy nawilżające, rozpoczynając na wysokości pachy i kończąc na dekolcie. Tutaj należy jednak pamiętać, aby omijać brodawki. Stosowanie preparaty z substancjami aktywnymi, pozwalają uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Kwas hialuronowy i kolagen poprawiają sprężystość i nawilżenie naskórka, a co ważniejsze przeciwdziałają powstawaniu rozstępów.

Trener, z Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris:

Kobiety dojrzałe wymagają specjalnych kosmetyków. Mowa tu oczywiście o pielęgnacji preparatami o silnych właściwościach nawilżających i ujędrniających. Niestety w większości przypadków same masaże nie przynoszą spodziewanych efektów, dlatego dobrze jest wspomagać się specjalistycznymi zabiegami w salonach kosmetycznych.

Zabieg Mineralny Koktajl jest sposobem na poprawę kondycji skóry biustu i dekoltu. Pozwala na dostarczenie niezbędnych składników potrzebnych do regeneracji. Sam zabieg to peeling, wykorzystanie aktywnej ampułki oraz wykonanie specjalistycznego masażu.

Podstawa jest jednak maska torfowa, dostarczająca aminokwasy i odpowiednich mikro- i makro elementów. Pobudza skutecznie przemianę materii komórkowej, oraz zwiększa efekt modelujący. Specjaliści polecają całą serię, od czterech do sześciu zabiegów. Dobrym rozwiązaniem jest także rekreacyjny ruch, jak np. pływanie. Wzmacnia on mięsnie pleców i ramion, dzięki czemu nasz biust staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Tagi: , , , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.