Depilacja laserowa to nic innego jak zabieg polegający na trwałym usunięciu zbędnego owłosienia z dowolnych partii na ciele. Jest to jedna z tych kuracji , które cieszą się ogromną popularnością na rynku. Dzięki wyprofilowanemu urządzeniu laser dociera do głębokich warstw naskórka i trwale usuwa cebulki włosa. Efekty kuracji widoczne są dopiero po kilku wizytach w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Działanie lasera polega na wytworzeniu przez niego energii, która najpierw jest pochłaniania przez melaninę. W następnym etapie barwnik ten przekształca się w energię termiczną i pod jej wpływem cebulki włosa zostają trwale niszczone i usuwane wraz z korzeniami.

Na co uważać?

Zabieg ten jest uznawany za najbardziej skuteczny, bezinwazyjny i bezbolesny, jednak nie oznacza to, że z jego przeprowadzeniem nie wiążą się żadne skutki uboczne, przeciwwskazania czy utrudnienia.

Pierwszą czynnością, jaka należy ograniczyć przed zabiegiem depilacji laserowej to nadmierna ekspozycja na słońce. Aby zabieg mógł zostać wykonany, należy 4 tygodnie przed zrezygnować ze wszelkich kąpieli słonecznych. Warto również zadbać o to aby skóra nie była podrażniona lub przesuszona. Miesiąc przed zabiegiem zabrania się stosowania kosmetyków zawierających w swoim składzie : kwasy owocowe, witaminy A i C, retinol i izotrynoinę. W tym czasie nie zaleca się również pić herbatek ziołowych, zawierających nagietek i dziurawiec.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

Warto poddać się zabiegom depilacji laserowej przede wszystkim dlatego, że są to kuracje trwałe i bardzo skuteczne. Wiązka lasera wnika w głąb skóry i niszczy całkowicie cebulki włosów. Urządzenie gwarantuje pożądany efekt a w miejscach wykonanego zabiegu włoski nigdy więcej nie odrastają. Kolejnym argumentem przemawiającym za tą metodą jest duża oszczędność czasu, niezbędnego do częstego usuwania włosków inną techniką (golenie, usuwanie kremem, woskiem).

Osoby, które brały udział w zabiegach tego typu posiadają zgodną opinie. Uważają, że główną i bezapelacyjną zaletą takiej depilacji jest brak pojawiających się wrastających włosków ( co jest często spotykanym schorzeniem przy innych formach depilacji). Wrośnięte włoski są przyczyną powstawiania krostek, grudek i stanów zapalnych. W efekcie może dojść do trwałych przebarwień skóry a nawet blizn.

Argumenty podnoszone przeciw depilacji laserowej

Jak każdy zabieg kosmetyczny, depilacja laserowa posiada także wady. Pierwszą z nich jest niezaprzeczalnie wysoka cena. Koszt wykonania takiego zabiegu waha się w zależności od gabinetu kosmetycznego i miejsca depilacji – w granicach od kilkudziesięciu do nawet 2 tysięcy złotych.

Pomimo tego, że zabieg jest skuteczny a usunięcie włosów trwałe – aby cieszyć się pełnym efektem kuracji, należy wykonać nie jeden a kilka zabiegów. Taka sytuacja przemawia między innymi za tym, że wiązka lasera działa wyłącznie na włosy w fazie wzrostu – te , które znajdują się w spoczynku nie zostają usunięte. Z tego względu zabieg musi być powtórzony kilkakrotnie.

Trzecim argumentem , który przemawia niekorzystnie wobec zabiegu depilacji włosów jest występowanie licznych przeciwskazań do których zaliczane są niektóre choroby. Lista klaruje się następująco : łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bielactwo, posiadanie rozrusznika serca, zaburzenia w obrębie skóry, stany po zabiegach chirurgicznych, stosowanie niektórych leków nawet ziołowych.

Kolejną, ostatnią już wadą tej kuracji jest wysoka skuteczność tylko i wyłącznie w zakresie usuwania ciemnych włosów . Tylko w nich bowiem znajduje się melanina – ciemny barwnik ochronny.

Polecamy zabieg depilacji w Krakowie: http://vesuna.pl/laseroterapia/laser-diodowy-palomar-vectus-trwale-usuwanie-owlosienia/

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.