Czy zastanawiasz się nad sposobem wybielania zębów? Wahasz się między domowymi, naturalnymi środkami a opieką specjalistów? Poniższa lista pozwoli rozwiać Ci wątpliwości oraz przekonać się, które z podanych metod działają najlepiej.

Wybielanie u stomatologa

To chyba najdroższa i najbardziej czasochłonna metoda, bowiem wymaga częstych wizyt u stomatologa. Pozwala ona na maksymalne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia przebarwień, nadwrażliwości dziąseł bądź zębów. Efekty jednorazowego wybielania utrzymują się zwykle około 3 lat, a same zabiegi trwają nawet do ośmiu tygodni. To rozwiązanie jest polecane wszystkim osobom, które mają bardzo ciemne zęby.

Żel zalecony przez dentystę

To doskonałe rozwiązanie, pozwalające na samodzielnie wybielenie zębów. Lekarz dobiera bowiem środek najlepszy dla Twoich zębów i dziąseł. Pomysł jest ciekawy dla ludzi o ciemnych zębach. Sam efekt, podobnie jak przy wizycie u stomatologa utrzymuje się do trzech lat.

Korony

Korony są sposobem na wybielenie konkretnych zębów, np. przy uszkodzeniu czy w momencie, gdy ząb jest martwy. Metoda jest niezwykle skuteczna i długotrwała, utrzymuje się bowiem aż do 15 lat. Minusem jest poczucie obcego ciała w jamie ustnej, które oczywiście po jakimś czasie znika.

Porcelanowe licówki

Polega to na pokryciu warstwy zębów porcelanowymi licówkami. Oprócz samego wybielenia, rozwiązanie to może wpływać na nadanie odpowiedniego kształtu i wielkości zębów. Rozwiązanie to jest kosztowne, ale jego rezultaty utrzymują się nawet do 15 lat.

Żele dostępne w sklepach

To rozwiązania, które zawierają w sobie zdecydowanie mniejsze natężenie środka wybielającego, przez co sam efekt utrzymuje się mniej więcej do roku. Są mniej skuteczne i bardziej niebezpieczne, bowiem często nie poddane odpowiednim badaniom.

Pasty wybielające

Pasty wybielające nie są aż tak efektowne, jak jest to prezentowane w reklamach telewizyjnych. Według specjalistów, takie produkty właściwie nie są dużo bardziej skuteczne od tych zwykłych. Rezultaty takiego wybielanie utrzymują się zaledwie do kilku tygodni, a większość z nich wywołuje dodatkowo nadwrażliwość zębów.

Paski wybielające

Paski wybielające są co prawda dość skuteczne, ale istnieje spora szansa że nie usuną wszystkich przebarwień na zębach. Ich efekt utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy.

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze