Zanim trwale pozbędziemy się owłosienia musimy liczyć się z tym, że podczas stosowania kuracji laserowej, na skórze mogą wystąpić liczne podrażnienia. W jaki sposób pielęgnować ciało po zabiegu depilacji ?

Zwykle już w trakcie zabiegu pojawić się może lekkie zaczerwienienie skóry. Jeżeli przed depilacją poprosiłaś o znieczulenie to w momencie zabiegu nie powinnaś odczuwać dużego dyskomfortu. Po wykonanej kuracji w miejscach wydepilowanych specjalista położy chłodzący opatrunek. Tego samego dnia należy zrezygnować z ciepłej kąpieli na rzecz chłodnego prysznicu.

Bądź delikatna

Depilacja bikini skłania nas do tego, aby w dzień zabiegu założyć coś bardziej luźnego. Mogą to być spodnie od dresu albo zwyczajna sukienka. Taki outfit nie będzie obcierał podrażnionych miejsc po zabiegu. Tego samego dnia należy również odpuścić sobie ciepłe kąpiele wodne i wszelkiego rodzaju ćwiczenia.

Przez kilka dni skóra może być podrażniona i obrzęknięta. Należy traktować ją w sposób delikatny. W tym przypadku należy odstawić wszelkiego rodzaju peelingi na co najmniej dwa tygodnie oraz dezodoranty czy antyperspiranty (jeśli miałaś depilowane pachy). Na kilka dni zrezygnuj z chodzenia na basen i saunę.

Jeżeli wybrałaś depilację bikini w gabinecie to po zabiegu powinnaś otrzymać specjalny krem, który pomoże Ci się uporać z zaczerwienieniem skóry . Podczas wycierania depilowanych okolic ręcznikiem, staraj się nie pocierać mocno skóry, tylko delikatnie ją osuszać poprzez oklepywanie.

Nie opalaj!

4 tygodnie przed depilacją zabrania się konwencjonalnego opalania a także sztucznego w solarium, bowiem opalone miejsca poddane działaniom lasera  mogą przerodzić się w przebarwienia, które bardzo trudno usunąć. Jeśli depilowałaś łydki i wkrótce wyjeżdżasz w egzotyczne , słoneczne miejsce, nie zapomnij o olejku z wysokim filtrem. Staraj się również nie stosować preparatów z witaminą A (np. kremów rozjaśniających). Właśnie ze względu na zakaz opalania, najlepszymi porami na wykonywanie zabiegów depilacji laserowej są jesień i zima.

Po zabiegu gdy zniknie zaczerwienienie skóry, należy poczekać aż włoski wypadną. Nie należy usuwać ich przez najbliższe 2 tygodnie. Podczas tego czasu następuje proces uwalniania włosów z martwych już cebulek (możesz mieć wtedy  dziwne wrażenie, że włoski odrastają). Po upływie 2 tygodni można umówić się na wizytę, w celu dokonania poprawek. Natomiast kolejny zabieg powinien odbyć się dwa – trzy miesiące później.

Między zabiegami nie należy usuwać włosów pęsetą i za pomocą wosku. Najlepszą metodą jest ta najbardziej tradycyjna: czyli golenie za pomocą maszynki i żelu lub pianki.

Polecamy zabieg depilacji : http://www.chirurgiaplastyczna-baranscy.pl/gabinet-kosmetyczny/depilacja-laserowa/

Tagi: , ,

Notka od autora

Cześć! Staram się zamieszczać tu sporo wartościowej wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Nie miej mi jednak za złe, gdy popełnię jakąś gafę. Nie jestem lekarzem i nie traktuj moich porad tak, jakbym nim był. Pamiętaj jednak, że staram się zamieszczać tu rzetelną wiedzę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.